Görsel İletişim Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Görsel İletişim Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Görsel İletişim

Bu program hakkında bilgi edinmek için Radyo ve Televizyon Yayımcılığı programına bakınız.
Görsel İletişim ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Görsel İletişim nasıl bir meslektir,Görsel İletişim ile ilgili bilgiler,Görsel İletişim detayları

Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı

Bu program hakkında bilgi edinmek için Büro Yönetimi ve Sekreterlik programına bakınız.
Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı nasıl bir meslektir,Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı ile ilgili bilgiler,Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı detayları

Sosyal Bilimler Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sosyal Bilimler Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sosyal Bilimler

Programın Amacı
Sosyal Bilimler programının amacı, sosyal bilimler alanında genel bilgilerle donatılmış elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sosyal Bilimler programında, sosyoloji, halkla ilişkiler, temel hukuk, psikoloji, mantık, felsefe, antropoloji, bilim tarihi, siyaset bilimi, dinler tarihi, uygarlık tarihi gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler
Sosyal Bilimler programında okumak isteyenlerin, sosyal, politik, ekonomik olaylarla ilgili, çok okumayı seven, tarih, felsefe, sosyal psikoloji bilimleriyle uğraşmayı seven araştırmacı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Sosyal Bilimler programından mezun olanlara Ön lisans Diploması verilir. Mezunlar çalıştıkları kuruma göre değişen unvanlarla görev yaparlar.
Çalışma Alanları
Sosyal Bilimler programından mezun olanlar, kamu kumlarında ve özel sektöre ait işletmelerde insan kaynakları, halkla ilişkiler, sosyal hizmetler gibi birimlerde çalışabilirler.
Sosyal Bilimler ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sosyal Bilimler nasıl bir meslektir,Sosyal Bilimler ile ilgili bilgiler,Sosyal Bilimler detayları

Yaşlı Hizmetleri Bakımı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Yaşlı Hizmetleri Bakımı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Yaşlı Hizmetleri Bakımı

Yaşlı Hizmetleri Bakımı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Yaşlı Hizmetleri Bakımı nasıl bir meslektir,Yaşlı Hizmetleri Bakımı ile ilgili bilgiler,Yaşlı Hizmetleri Bakımı detayları

Yapı Denetim Yardımcılığı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Yapı Denetim Yardımcılığı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Yapı Denetim Yardımcılığı

Yapı Denetim Yardımcılığı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Yapı Denetim Yardımcılığı nasıl bir meslektir,Yapı Denetim Yardımcılığı ile ilgili bilgiler,Yapı Denetim Yardımcılığı detayları

Tasarım ve Basım-Yayımcılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tasarım ve Basım-Yayımcılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tasarım ve Basım-Yayımcılık

Çağımızın modern toplum anlayışı; ülkede basılan gazete, dergi, kitap gibi yayınların tirajı ile ölçülmektedir. Bu yayınların çoğaltıldığı basım sektörü, ülkemizde hızla gelişmektedir. Bu bölümün amacı basım sektörünün uygulama alanlarına; yüksek el becerisine ve teorik bilgilere sahip ana elemanlar yetiştirmektir.

Baskı Öncesi tasarım eğitimine sahip, baskı tekniklerine hakim, teknolojiyi yakından takip eden, hayata geçiren, deneyim kazanmış, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek bölümün ana hedefidir.

Öğrenciler program boyunca “Tasarım, Basım ve Yayımcılık” alanlarında aldıkları eğitimi bütünleştirerek çok yönlü bilgiye sahip olmaktadırlar. Renk Bilgisi, Malzeme Bilgisi, Meslek Hesapları, Matbaa İşletmeciliği, Baskı Öncesi ve Baskı Aşamasında Kalite Kontrol gibi derslerle öğrencilerin hemen her konuda bilgilenmeleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Bu hedefi yakalamak için, çok sayıda çözüm ortağı aracılığıyla öğrencilerimize staj ve yarı zamanlı iş olanakları sunulmaktadır.

Bu programın öğretim dili Türkçe’dir. İsteyen öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler.  

Tasarım ve Basım-Yayımcılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tasarım ve Basım-Yayımcılık nasıl bir meslektir,Tasarım ve Basım-Yayımcılık ile ilgili bilgiler,Tasarım ve Basım-Yayımcılık detayları

Perakende Satış ve Mağaza Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Perakende Satış ve Mağaza Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Perakende Satış ve Mağaza

Genel Bilgi

Perakende Satış Ve Magaza Yönetimi Önlisans Programı, Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır.

Program Hakkında Bilgiler

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim sistemine öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Amaç

Ülkemizde perakendecilik sektörünün yapısı önemli bir değişim geçirmektedir. Geleneksel küçük ölçekli perakendeciliğin yerini büyük ölçekli, teknolojik gelişmelerden yararlanan, uluslararası pazarlara açık, hizmet ve müşteri odaklı bir perakendecilik almaya başlamıştır. Değişen tüketiciler de perakendecileri sadece ürün ve hizmet satın aldıkları mekanlar değil; sosyal, kültürel gereksinimlerini de karşılayabilecekleri ortamlar olarak görmeye başlamışlardır. Bu değişimler hem perakendeciliği önemli bir istihdam kaynağı haline getirmiş hem de perakendecilik sektöründe gereksinim duyulan insan kaynağının niteliğini değiştirmiştir. Bu program perakendecilik sektöründe mevcut çalışanların niteliğini geliştirmeyi ve gereksinilen insan kaynağını yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sunulan Olanaklar

Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Perakende Satış ve Mağaza ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Perakende Satış ve Mağaza nasıl bir meslektir,Perakende Satış ve Mağaza ile ilgili bilgiler,Perakende Satış ve Mağaza detayları

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası nasıl bir meslektir,Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası ile ilgili bilgiler,Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası detayları

Masaüstü Yayıncılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Masaüstü Yayıncılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Masaüstü Yayıncılık

Bu program, basın yayın, iletişim ve reklam sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünü, çağın beklentilerini karşılayacak kalitede yetiştirmeyi amaçlayan iki yıllık bir yükseköğretim programıdır. Programa devam eden öğrenciler, Macintoch bilgisayarlarda uygulanan bilgisayar destekli programlae vasıtasıyla elektronik multimedya tasarımı alanında deneyim kazanmaktadır. Program, kültür, sanata ve reklamcılıka ilişkin oluşturulan temel altyapı üzerine; dijital tasarım, dijital baskı teknikleri, 3 boyutlu grafik tasarım, tipografi konularında temel becerilerin kazandırılması ve grafik ve web sayfası programlarının uygulamalı olarak işlenmesi şeklinde yapılmaktadır.

Masaüstü Yayıncılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Masaüstü Yayıncılık nasıl bir meslektir,Masaüstü Yayıncılık ile ilgili bilgiler,Masaüstü Yayıncılık detayları

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı

Programın Amacı

Günümüzde İnternet teknolojisi, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok kısa zamanda benimsenmiş ve birçok endüstri alanlarında bilgi ve iletişim aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. İletişim araçlarının başında yer alan Medya Sektörü de, İnternet Teknolojisini en yaygın biçimde kullanan endüstrilerin başında gelmiştir.

 

Çağın bu gelişimini uygulayan ülkemizin yeni medya sektöründeki, ihtiyaç duyulan eğitimli elemanları yetiştirmek üzere Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu, medya kuruluşlarına, çağdaş düşünceli, gözlemci, girişimci ve araştırmacı gazeteci adayları yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

 

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Dersler, kuramsal bilgilerin yanı sıra uygulama ağırlıklı olarak da seçilmiştir. Genç adaylar, ilk iki yarı dönemde bir yandan hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji, tarih, siyasal bilimler gibi temel öğretilerle donatılmakta, bir yandan da Gazetecilik, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Bilgisayar, Multimedya, İnteraktif Medya, Popüler Kültür ve Girişimcilik gibi derslerle meslek hayatına hazırlanmaktadır.

 

Öğrencilerimiz okulda aldıkları akademik bilgileri çözüm ortaklarımızda yerinde uygulama stajıyla beceri kazandırılarak mesleğe alıştırılmaktadır.

 

Çalışma Alanları

Program mezunları; Gazete, Radyo, Televizyon, İnternet Yayıncılık ?irketleri, Medya ve İletişim Sistemleri ?irketleri, Halkla İlişkiler, Görsel İletişim Tasarım ?irketleri gibi birçok alanda çalışma imkânına sahiptirler. İki yıllık bir eğitim ile yetinmeyen öğrenciler, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık bölümlerine geçiş yapabilirler.

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı nasıl bir meslektir,İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı ile ilgili bilgiler,İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı detayları