en çok kullanılan ingilizce kelimeler

bugünkü yazımız ingilizce’de en çok kullanılan kelimelerden bahsedeceğiz

AAfter : Sonra

All Hepsi

Allow: İzin vermek

Angry: Kızgın

Ask: Sormak

B

Back:Geri

Be careful!: Dikkatli ol!

Be calm!: Sakin ol!

Be patient!: Sabırlı ol!

Be quiet!: Sessiz ol

C

Come: Gel

Change: Değiştirmek

Church: Kilise

Clever: Zeki

Congratulations!: Tebrikler!

D

Damn: Kahretsin

Dark: Karanlık

Dessert: Tatlı

Don’t move!: Kımıldama!

Don’t worry: EndişelenmeE

Empty: Boş

Enough: Yeterli

Enjoy: Eğlenmek

Excuse me Sir: Affedersiniz efendim

Exit: ÇıkışF

Feel beter: Daha iyi hissetmek, daha iyi olmak

Follow me: Beni takip et

Forget it!: Unut onu, unut gitsin

Forgive me: Beni affet

For what?: Ne için?G

Glove: Eldiven

Give me a hand!: Bana yardımcı ol, bana yardım et (şu işe bi el at).

Good job!: İyi iş

Good luck!: İyi şanslar

Guess what?: Tahmin et ne (oldu)?

H

Have: Sahip olmak

He: O

Herb: Ot

How much?: Ne kadar

How much does it cost?: O ne kadar tutuyor, maliyeti nedir?İ

immediately: Derhal

İncur: Tutulmak

İnternal: İç

in: içinde

invers: Ters

J

Jam: Reçel

Job: İş

Joke: Şaka

Just: Sadece

Junior: Küçük

K

Keep: Korumak

Kidney: Böbrek

Key: Anahtar

Kill: Öldürmek

King: KralL

Love: Aşk

Look: Bakmak

Live: Yaşamak

Left: Sol

Lie: YalanM

Make: Yapmak

Me: Bana

Mind: Akıl

More: Daha

Move: Hareket etmekN

Never: Asla

No: Hayır

No problem!: Sorun yok

No way!: Olamaz! Hiçbir şekilde, hiçbir yol,

Not bad: Kötü değil, fena değil

O

Obey: İtaat etmek

Of course!: Tabiî ki

Option: Seçenek

Odd: Tek sayı

Offer: TeklifS

Sale: Satış

See: Görmek, anlamak

Slow: Yavaş

So: Öyle

So so: şöyle böyle, eh işte

T

Try: Denemek

Tie: Bağlamak

Take: Almak

Tell: Söylemek

Thank you: Teşekkür ederim

W

Watch: İzlemek

What: Ne

Why: Niçin

When: Nezaman

Whole: Tüm

Y

Yes: Evet

You: Sen

Z

Zero: Sıfır

Zoo: Hayvanat bahçesi

Zone: Bölge
Daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mobilya alırken nelere dikkat etmeliyiz eve uygun mobilyalar

Yeni evlenecek olanlar veya mobilyalarını yenileme düşüncesi içerisinde olan aileler için mobilya tercihi yapılırken nelere dikkat edilmesi konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Evimizin gerekli ihtiyaçlarından olan mobilyalar, günümüzde çok çeşitlilikle insanların karşısına çıkmakta. Arz ve talep dengesine göre değişen mobilya ihtiyaçlarını karşılamak adına her geçen gün farklı firmalar çıkıp kaliteli mobilyalar üretmekte. Bu rekabet ortamı da insanların bol çeşit ve kalite unsuruyla mobilya tercihi yapmasını sağlamakta.

Günümüzde insanlar mobilya konusunda tercih yaparken kalite, marka, sadelik, şıklık ve mobilyanın sahip olduğu modern çizgilere dikkat ediyor. Tabii ki insanlar sadece mobilyayı satın alırken değil, sonrasında yaşanabilecek aksaklıkları ve bunların çözüm sürecini de merak ediyor. Bu yüzden mobilya firmasının sahip olduğu tecrübeye ve personellerine de dikkat ediliyor.

Mobilya satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan malzemenin kaliteli oluşu, mobilyanın son dönem trendine uygun bir tasarıma sahip olması ve en önemlisi evinize ne derece uyacağıdır. Evinizin genel tasarımını bozmayacak ve evinizle bütünlük sağlayacak mobilyalar sizler için çok daha akıllıca seçimler olur. Son dönem modasının çizgisini taşıyan, sade ve göz yormayan renge sahip mobilyalar evinizi kişiselleştirmek adına çok daha doğru tercihler olur.

Sadece dış görünüşe önem vererek, mobilyanın rahatlığını da göz ardı etmemeliyiz. Birçok fiziksel soruna yol açabilen mobilyalar mevcut. Bu yüzden mobilya tercihi yaparken ne derece rahat olduğuna da dikkat etmeliyiz.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise yapılan yatırımı uzun vadede korumak adına ahşap malzemelerden yapılmış olan mobilyaları tercih etmek. Bu mobilyalar çok daha kaliteli ve uzun vadeli olmakta.

Tercih yaparken “eve uygun mobilya” mottosuna uygun hareket etmeliyiz. Her mobilya evinize uyacak veya bütünlüğü bozmayacak diye bir kaide yok. Bu yüzden evin genel yapısını, hatlarını ve tasarımını göz önünde bulundurarak ev ile mobilyanın uyumlu olabilmesi için daha dikkatli tercihler yapmalıyız.

Mobilya seçerken detaylara dikkat etmeliyiz. Genel hatlarıyla güzel olan bir mobilya detaylara indiğinizde içinize sinmeyebilir. Bu yüzden mobilyayı incelerken en ufak detay dahi kaçırılmamalı.

Renk seçimi yaparken ise yine evi göz önünde bulundurmalıyız. Evin genel renklerine uygun bir mobilya daha iyi bir bütünlük sağlar. Bunun dışında kumaş seçimi konusunda da dikkatli davranılmalı. Yaşam biçiminize ve aile yapınıza göre uygun kumaşı seçmelisiniz.

Son olarak güven oluşmadan mobilya satın almayın. Firmanın size verdiği güven, sağladığı garanti ve servis imkanları mobilyayı satın aldıktan sonra sıkıntı yaşamamanız için önemli detaylar.

Facebook’ta yeni bir virüs : Canlı yayın trafiğinde yaşanan bir elbise azizliği daha ÇÖZÜM BURADA

Şu sıralar iyice yaygınlaşan bu virüs tüm arkadaş listesindeki herkesi etiketleyerek iyice yaygılaşmaya başladı.Bu virüsün çalışma şekli şöyledir : arkadaşları etiketleyerek videoda şu bu oldu diyerek otomatik olarak insanlar tıklatırmaya teşvik ediyor daha sonra video açılıyor gibi gösterip bir program yükletiriyor aslında o indirilen ve yükletilen şey virüstür.Biraz daha dikkatli olursa herkes yaygınlaştırılmamasını kolaylaştırabilirsiniz.

Virüsten çözüm için bir antivirüs programı kurup pc nizi taratın büyük ihtimalle silecektir.

Combofix programını deneyin büyük ihtimal oda silecektir virüsü.

Veya tarayıcıyı tamamen kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

Genelde Chromede bulaşan virüslerdir.

Eğer yapmadıysanız burada sorun sorularınızı yardımcı oluruz.

 

Web sitenizi manuel spam işlemlerinden kaldırın (RESİMLİ ANLATIM)

Merhaba arkadaşlar şimdi göstereceğim adımları sırayla yaparsanız web siteniz manuel işlemlerden büyük olasılıkla kaldırılacaktır.Düşmüş bir domain aldım ve manuel işlemlerde olduğunu farkettim.
Yaptığımız işlemlerden sonra olumsuz yanıt alsanız dahi bile bazen kaldırılıyor kendim yaşadım bizzat.
İşlem 1
İlk önce Google Webmaster Tools’ta olan web sitemizi açıyoruz.
Sol taraftaki sitenize bağlantıların ardından.Tüm domainleri listelemek için “Diğer” adlı linketıklayacağız.

İşlem 2
Diğer” adlı linke tıkladıktan sonra web sitemizin linkinin bulunduğu siteler çıkacaktır.
Sağ tarafta “Göster” kısmı mevcut oradan 500’e getirelim onu hepsi listelensin.Hepsi listelendikten sonra sol taraftan “Bu tabloyu indirin” ve “Son Bağlantıları İndir” butonlarına tıklayınız CSV şeklinde iki dosyayıda indiriniz.

İşlem 3
İki dosyayıda not defteri ile açınız tavsiyem notepad++.URL’ler açılacaktır içlerinde kaliteli ve tanıdık linklerinizi silin çünkü yapacağımız işlemlerden sonra bu linklerden backlink sağlamayacağız.Her İki dosyayıda aynı şekilde düzenleyip kaliteli linkleri çıkartınız.
Bir dosyada url’nin sonunda “,2,1” gibi rakamlar olacak onları siliniz.
Diğer dosyada ise link sonlarında tarihler mevcut isterseniz onları silin ben silmedim gerçeği fakat işlem gördü sanırım.
Bahsettiğim kısımlar burası

Daha sonrasında iki dosyayı da bir not defterinde birleştiriyoruz.
İşlem 4
Google Disavow Tools‘a(Bağlantıları red etme aracı) gidiyoruz domainimizi seçtikten sonra bağlantıları reddetmeye tıklıyoruz.Ardından tekrar Bağlantıları Reddet‘e tıklayınız.Az önceki birleştirdiğimiz dosyayı seçip “Gönder ” diyoruz ardından bittiye tıklayınız.

Bağlantıları hemen red ediyormu etmiyormu bilmiyorum 2-3 gün bekledikten sonra inceleme talebinde bulundum ne olur ne olmaz diye.

Son Aşama
Son olarak Manuel işelmler kısmına gidiyoruz 10 kere inceleme talebinde bulunun incelesinler.

Umarım başarı ile kaldırılır,kaldırılmaz ise bir kere daha inceleme talebinde bulunun,gelen mesaj ne olursa olsun manuel işlemlere göz atınız ara sıra olumsuz yanıt atmalarına rağmen kaldırılmış oluyor.

İlk konumdu yazı tamamen bana aittir umarım faydalanırsınız

Facebook Virüsü Silme (Yeni ) %100 Çözüm – Video Virüsü – Uygulama Virüsü – Arkadaşlık isteği virüsü

virüs

Bu virüs ne yapıyor ?

Bu aralar sık karşılaşılan bir durum olan bu virüs milyonlarca insanı mağdur durumda bırakıyor bu video virüs aktif oldukan  sonra facebooktaki tüm arkadaşlarına otomatik olarak etiket yapıp duvarına virüs linki yoluyor veya bu videoyu izleyin tarzında,ünlülerin frikikleri tarzında sahte iletiler göndermektedir.Ekstra olarak otomatik arkadaşlık istekleri gönderen bu virüs kişilerin pc sine bıraktıkları dosyalardan dolayı ve ismi saçma bir isim olarak kayıt olduğundan nerede olduğu tam olarak bilinmekte zorluk çıkmatadır.

Bu virüsü silmenin yönetemi nedir ?

Bu virüsü silmenin yönetemi aslına bakılırsa oldukça kolaydır.Bu virüs genelde Chrome kullananların başına gelmektedir.Şu ana kadar 3-4 kişiyi bu virüsten kurtarmışlığım mevcut.Fazla uzatmadan silme işlemine geçelim en iyisi.

Virüsü silme adımları

  1. Başlat‘a gelin arama kısmına regedit yazın.
  2. Daha sonra karşınıza alt alta açılır klasörler çıkacaktr.İlk olarak HKEY_LOCAL_MACHINE kısmına çift tıklıyoruz.Sonradan SOFTWARE kısmına çift tıklıyoruz.Sonra POLICIES çift tıklayınız.Sonra Google‘ye çift tıklıyoruz.Bundan sonra Chrome‘ye bir kere tıklasak yeterli,sağ tarafta karmaşık isme sahip bir dosya yer alacaktır örnek dosya ismi “czxczddasdkasdadadsddwdq” tarzında bunu salladım ama virüste sallamalı bir şey hemen bulursunuz.Onu delete tuşu veya sağ tıklayıp sil diyerek siliyoruz ve chromeyi kapatıp açtıktan sonra virüsten kurtulmuş oluyoruz hayırlı olsun.
  3. Bu virüsü silmiş olduktan sonra gelelim diğer can sıkıcı virüslere veya uygulamalara.Otomatik video paylaşan veya videoyu izledikten sonra otomatik izlettiren uygulamaları http://www.facebook.com/settings?tab=applications buradan kaldırınız.Tanımadığınız uygulamaları siliniz ve asla bilmediğiniz uygulamalara izin vermeyi özellikle video izlemede çok ortaya çıkmakta bu durum.Hepinizie iyi günler dilerim tekrar görüşmek üzere .

 

Opencart v1.5.6 Çıktı

Opencart sisteminin kurulması için gerekli olan sistem özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Web Server (preferably Apache)
  • PHP (at least 5.2)
  • MySQL
  • Curl

Yeni versiyonla beraber yeni ödeme metodları eklenilmiş.

Ödeme Metodları

  • Paypal Pro Iframe / Payflow Pro iFrame
  • PayPal Express Checkout

Opencart V1.5.6 İndirmek için tıklayınız

Ücretsiz Hosting – VPS Veren Firmalar – Sponsor

Hosting 1

250 MB Disk Alanı
5 GB Traffic
1 Domain Hosting
3 Subdomains
1 MySQL(v.5) Database
100% NO ADS
PHP5 , Perl/CGI-BIN , FTP
Joomla & WordPress Installer
1 Email(IMAP, POP3), Webmail
Email Sending (SMTP ON)

Detaylar

Hosting 2

1000 MB disk space
50 GB monthly transfer
5 addon/parked/sub domains
FTP account and File Manager
Control Panel
MySQL databases & PHP Support
Free tech support
Addon domain, Parked Domains, Sub-Domains
Free Community Access (Forums)
Clustered Servers
No ads!

Detaylar

Hosting 3

2GB Disk Space
10GB Bandwidth
5 Domain Names
2 MySQL Databases
Community Support

Detaylar

Hosting 4

LİMİTSİZ Disk Alanı
LİMİTSİZ Bandwidth
LİMİTSİZ Domain Ekleme
LİMİTSİZ VeriTabanı
LİMİTSİZ FTp Hesabı

Detaylar

Ücretsiz VPS !

128MB RAM
10GB Disk Space
Unlimited Bandwidth
Instant Setup
OpenVZ Virtualization

Detaylar

not:alıntdır.dtdesign

WordPress 3.5 Elvin Türkçe İndir ve Güncelle

Merhaba arkadaşlar WordPress‘in beklenen yeni sürümü yayınlandı.
Elvin Jones hatrı için bu seferki sürüme Elvin adını koymuşlar

WordPress 3.5 TR İndir

WordPress 3.5 En Download

Ekstradan Belirtmek isterim eğer herhangi bir hata çıkarsa text editörlerinde veya jquery yüklenememsinden dolayı kaynaklanan sorunlarda yapmanız gereken tek şey wp-config.php dosyasına aşağıdaki kodu eklemeniz

 

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );
define( ‘COMPRESS_SCRIPTS’, false );
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

 

 

İşte Elvin Jones

Yeni WordPress tasarımı biraz daha sadeleştirilmiş. Bir kaç görüntü

Türkçe Karakter Problemi Çözümü

Bu yazımızda sık karşılaştığımız türkçe karakter probleminin çözümünü anlatacağım.
HTML kodlarında head tagına şunları eklememiz lazım

<META http-equiv=content-type content=text/html;charset=iso-8859-9>
<META http-equiv=content-type content=text/html;charset=windows-1254>
<META http-equiv=content-type content=text/html;charset=x-mac-turkish>

aşağıdaki gibi yerleşim yapacaksınız

<html>
<head>
<META http-equiv=content-type content=text/html;charset=iso-8859-9>
<META http-equiv=content-type content=text/html;charset=windows-1254>
<META http-equiv=content-type content=text/html;charset=x-mac-turkish>
</head>

 

PHP Kodlamalarında ise bazen veri çıktısında türkçe karakter sıkıntısı doğurabiliyor o sıkıntıyı çözmek için
Mysql connect bağlantısından sonra aşağdaki kodu yazmanız.

mysql_query(“SET NAMES ‘UTF8′”);
mysql_query(“SET character_set_connection = ‘UTF8′”);
mysql_query(“SET character_set_client = ‘UTF8′”);
mysql_query(“SET character_set_results = ‘UTF8′”);

Eğer hala Türkçe Karakter Problemini aşamadıysanız bir çözüm daha var notepad++ programını indirerek karakter set değerini
UTF-8 veya UTF-8 Bomsuz yapmanız.Büyük ihtimal ile sorununz çözülecektir.Oluşacak sıkıntılarda yorumlar kısmını kullanınız.
Makale Sifrex.com editörleri tarafınca  yazılmıştır her hakkı saklıdır.
Kaynak göstermek şartıyla paylaşımı yapabilirsiniz.