Cilt Bakımı ve Güzellik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Cilt Bakımı ve Güzellik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Cilt Bakımı ve Güzellik


Programın Amacı

Cilt Bakımı ve Güzellik programının amacı insanların sağlıklı ve bakımlı yaşayabilmesi için vücut bakımı ve estetiğin önemini kavrayan ara eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Cilt Bakımı ve Güzellik programında, cilt bakımı ve uygulamaları, vücut bakımı ve uygulamaları, cilt ve vücut bakımı kozmetik bilgisi, etik, estetik, insan ilişkileri ve iletişim, epilasyon, sahne ve objektif makyajı, bilgisayarda saç ve makyaj tasarımı, mesleki masaj, mesleki yabancı dil gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Cilt Bakımı ve Güzellik programında okumak isteyenlerin, insani ilişkileri iyi olan, hijyene önem veren, konuşma ve ikna yeteneği gelişmiş, kapalı yerlerde çalışmaktan hoşlanan, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mezun olan öğrencilere “”Cilt Bakımı Teknikeri”” unvanı verilir.
Çalışma Alanları

Kamu ve özel sektördeki sağlık kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi kendi işlerini kurabilirler ya da kuaför ve güzellik salanlarında çalışabilirler.
Cilt Bakımı ve Güzellik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Cilt Bakımı ve Güzellik nasıl bir meslektir,Cilt Bakımı ve Güzellik ile ilgili bilgiler,Cilt Bakımı ve Güzellik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir