Edebiyata Nasıl Çalışılır ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda edebiyata nasıl çalışılacağı ile ilgili bilgiler vermeye çalışıcağım.Edebiyatta birçok konu bulunmaktadır ve hepsini bir anda ezberlemeye çalışıyorsunuz.Edebiyat öyle çalışılmaz.Bizim web sitemizde bulunan şifrelemelerin çoğu sizi destekleyeci niteliktedir.Fakat en iyi öğrenme şekli yazarak öğrenmedir.Edebiyatı kısa süre içerisinde öğrenmek istiyorsanız aşağı bölümde sıralayacağım yazıları dikkate alın.

Edebiyata çalışırken baştan veya sondanda başlayabilirsiniz diye düşünüyorum.Belki en başta çok kapsamlı olan Cuhmuriyet Dönemi Edebiyatı’nı bitirmeye çalışabilirsiniz.Aklınızda ilk önce neyi öğrenmek istediğinizi geçirin.

1)Güzel özetlenmiş bir kaynak bulun.( Tavsiyem Fem yayınlarının el kitapçığıdır.)
2)Yazarları ve eserlerini öğrenmeye çalışırken ilk önce başlığını sonra altına o şahısla ilgili önemliyse kısa bir not ve en önemli eserlerini yazınız.
3) Hiç bir yazarı pas geçmeyiniz.
4)Kitapların kahramanlarının özelliklerine iyi çalışın yazar ve eserlere nasıl çalışacaksanız öyle çalışın.
5)Bazı Dönemlerin özelliklerini sadece okuyarak geçtirebilirsiniz.

Edebiyat göründüğü gibi zor değildir.Bu benim çalışma yöntemimdir.Sizede aynısını tavsiye ediyorum.

İyi çalışmalar.

www.sifrex.com

Yiğit I.

2 yorum

  1. Birader bu edebiyat duyduğuma göre ciddi anlamda zormuş. Daha kapsamlı bir paylaşım yapabilir misin.

  2. kardes edebıyatta bısey yok gozunuzde buyutmeyın oturun herhangı bır konuyu adam akıllı 1 gunde konuyu bıtırın sonra gunluk 2 saat tekera edın sonra nakadar soru varsa calısma kagıdınızla bırlıkte soruları cozun eserlerı ufak not kagıtlarına saırlerıyle bılıkte eserlerını yazın ozellıklerını degıl sonra yoılda yururken kahvaltı yaparken vb seylerder bır goz atın son 15gun kala nın 5gununu bol ezber 10gununu ıse deneme cozun yapadıgınız soruları kagıda cevaplarıyla not cıkarıp ezberleyın heryerde bız sadece beynımızın yuzde besını kullanıyoruz aıstayn bıle yuzde 13nu kullanmıs yapılamaz dıye bırsey yok ımkansız bıoraz zorlar ama onuda yaparsınız benboyle yaptım basarılar

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir