Facebook Virüsü Silme (Yeni ) %100 Çözüm – Video Virüsü – Uygulama Virüsü – Arkadaşlık isteği virüsü

virüs

Bu virüs ne yapıyor ?

Bu aralar sık karşılaşılan bir durum olan bu virüs milyonlarca insanı mağdur durumda bırakıyor bu video virüs aktif oldukan  sonra facebooktaki tüm arkadaşlarına otomatik olarak etiket yapıp duvarına virüs linki yoluyor veya bu videoyu izleyin tarzında,ünlülerin frikikleri tarzında sahte iletiler göndermektedir.Ekstra olarak otomatik arkadaşlık istekleri gönderen bu virüs kişilerin pc sine bıraktıkları dosyalardan dolayı ve ismi saçma bir isim olarak kayıt olduğundan nerede olduğu tam olarak bilinmekte zorluk çıkmatadır.

Bu virüsü silmenin yönetemi nedir ?

Bu virüsü silmenin yönetemi aslına bakılırsa oldukça kolaydır.Bu virüs genelde Chrome kullananların başına gelmektedir.Şu ana kadar 3-4 kişiyi bu virüsten kurtarmışlığım mevcut.Fazla uzatmadan silme işlemine geçelim en iyisi.

Virüsü silme adımları

  1. Başlat‘a gelin arama kısmına regedit yazın.
  2. Daha sonra karşınıza alt alta açılır klasörler çıkacaktr.İlk olarak HKEY_LOCAL_MACHINE kısmına çift tıklıyoruz.Sonradan SOFTWARE kısmına çift tıklıyoruz.Sonra POLICIES çift tıklayınız.Sonra Google‘ye çift tıklıyoruz.Bundan sonra Chrome‘ye bir kere tıklasak yeterli,sağ tarafta karmaşık isme sahip bir dosya yer alacaktır örnek dosya ismi “czxczddasdkasdadadsddwdq” tarzında bunu salladım ama virüste sallamalı bir şey hemen bulursunuz.Onu delete tuşu veya sağ tıklayıp sil diyerek siliyoruz ve chromeyi kapatıp açtıktan sonra virüsten kurtulmuş oluyoruz hayırlı olsun.
  3. Bu virüsü silmiş olduktan sonra gelelim diğer can sıkıcı virüslere veya uygulamalara.Otomatik video paylaşan veya videoyu izledikten sonra otomatik izlettiren uygulamaları http://www.facebook.com/settings?tab=applications buradan kaldırınız.Tanımadığınız uygulamaları siliniz ve asla bilmediğiniz uygulamalara izin vermeyi özellikle video izlemede çok ortaya çıkmakta bu durum.Hepinizie iyi günler dilerim tekrar görüşmek üzere .

 

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir