KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: +90 212 533 65 32 

Faks: +90 212 533 65 15 

Internet: www.khas.edu.tr

Adres: Cibali Merkez Kampusu. Hisaraltı Cad. Cibali 24230 

Öğrenim Dili: İngilizce ağırlıklı Türkçe

Yerleşim: Gayrettepe, Cibali Kampüsü, Hasan Yelmen Kampüsü ve Selimpaşa Kampüsü olmak üzere 4 yerleşkede eğitime devam ediyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 4 fakülte, 1 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunuyor.

Barınma: Selimpaşa Kampüsü?nde öğrencilerin barınabileceği yurt bulunuyor.

Beslenme: Öğrenciler beslenme ihtiyaçlarını çevrede bulunan kafeteryalardan karşılıyor.

Teknoloji: Üniversitede öğrenciler ve araştırmacılar için fizyoloji, biyokimya, elektro-fizyoloji, elektro-nörofizyoloji, moleküler biyoloji ve genetik laboratuvarları ile bilgisayar laboratuvarları mevcut.

Sağlık hizmetleri: Acil durumlarda, öğrencilerin çevredeki hastanelerden yararlanmaları sağlanıyor.

Burs:

Giriş Başarı Bursu: ÖSS’de puan türlerinin ilk ikibin kişi arasına giren SAY, EA, SÖZ tercihlerinde eğitim-öğretim biriminin kontenjanının yüzde 20’si oranında öğrencilere verilir.

Üstün Başarı Bursu: Ağırlıklı not ortalaması 3.80-4.00 olanlara yüzde 100; 3.60-3.79 olanlara yüzde 50; 3.50-3.59 olanlara yüzde 25 oranında öğrenim ücretinden bu miktarlar burs olarak düşülür.

 Genel Bilgi: Kadir Has Üniversitesi’nin eğitim öğretim dili İngilizce ağırlıklı. Hazırlık bölümünde dil eğitimi, sınıf içi çalışmalar, birebir çalışma odasında sürdürülüyor. Dil yeterlilik sınavına girmemiş veya başarısız olmuş öğrenciler İngilizce düzeylerinin belirlenmesi için düzey belirleme sınavına giriyor. Öğrenci bu sınavda belirlenen İngilizce düzeyine göre gruplara ve programlara yerleşiyor.

Kadir Has Üniversitesi’nde 500’ü aşkın bilgisayar ağı, çift anadal uygulaması ile birden çok diploma alma olanağı bulunuyor. Üniversitede dört öğrenciye bir öğretim üyesi düşüyor. Öğrencilerin mesleki olduğu kadar sosyal açıdan da desteklenerek eğitilmelerini amaçlayan üniversitede, her öğrencinin isteğe bağlı olarak alabileceği seçmeli güzel sanat dalları dersleri bulunuyor. Derse yazılan öğrenciler ilgili öğretim üyesi ile birlikte hazırladıkları programlar çerçevesinde aktif çalışmalar yapabiliyor. Öğrencilerin dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeleri ve bilgi teknolojilerinden yararlanabilmeleri için bilgisayarlar günün her saati öğrencilerin hizmetinde.

Öğrencilerin akademik sorunlarına çözüm getirecek, mesleki konularda yardımcı olacak akademik danışman şansı da var. Sosyal ve kültürel aktivitelere de önem veren üniversitede basketboldan küreğe kadar geniş spor olanakları bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: Rektörün adaylara mesajı:"Son üç yılımız hazırlık aşama dönemi oldu. Bu süreçte eğitim kadrolarımızı ve fiziksel yapımızı hazırladık. İstanbul’da güçlü bir üniversitenin niteliklerine sahip gerçek bir üniversite haline geldik." 

Şimdilik KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ nerede,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ bilgileri,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ili,KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir