MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1992

Telefon: 0 326 221 33 17 -18 -19

Faks: 0 326 221 33 00 

Internet: www.mku edu.tr

Adres: Tayfur Sökmen Kampüsü ANTAKYA-HATAY 

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite 6 kampüs alanından oluşuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 8 fakülte, 2 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 5 araştırma uygulama merkezi bulunuyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı olarak Antakya?da Sabancı Kız Yurdu 544, merkezdeki B Blok Kız Yurdu 280, Borsa Erkek Yurdu 240, Prefabrik A-B Blok 504 kişi kapasiteli. 

Beslenme: Üniversite tarafından öğle ve akşam yemekleri uygun fiyatla öğrencilere sunuluyor.

Teknoloji: Yerleşimi farklı olan üniversitede birbirinden bağımsız 7 yerel ağ yapısı bulunuyor. Bu ağ yapıları içinde 70 terminal hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi sağlık ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Sağlık merkezlerinde 1 pratisyen doktor, 1 diş hekimi, 1 biyolog ve 4 hemşire görev yapıyor.

Spor tesisleri: Merkez Kampüs, İskenderun Meslek Yüksekokulu Kampüsü ve Sağlık Yüksekokulu?nda kapalı spor salonları var. Ayrıca Serinyol Kampüsü?nde futbol sahası bulunuyor.

Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalabiliyor. 

Burs: Üniversitenin özel bursu bulunmuyor. 

Genel Bilgi: Mustafa Kemal Üniversitesi Hatay İlinde 1992 yılında kuruldu. Antakya Merkez Kampüsü ile ilçelerdeki yüksek okul ve meslek yüksek okullarından oluşan üniversite bünyesinde 9 fakülte, 4 yüksek okul, 7 meslek yüksek okulu, 3 enstitü, 6 araştırma merkezi bulunuyor. Mustafa Kemal Üniversitesi ile ABD’de Texas Pan – American University, Delaware Technical Community Collage ve Almanya’da bulunan Aalen Fachhochschule Teknik Yüksek Okulu arasında işbirliği protokolü bulunurken, bu üniversitelerle ortak çalışmalar yürütülüyor. Mustafa Kemal Üniversitesi hedefini, "Sadece Türkiye’de değil, dünyada yarışacak nitelikli eleman yetiştirmek, çağdaş dünya üniversiteleri arasında yer almaktır" olarak açıklıyor. Üniversitede futbol, voleybol, hentbol, basketbol, atletizm, jimnastik, step, masa tenisi, badminton ve güreş dallarından üniversite takımları var. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmesi, yaratıcı çalışmalarla beraber sosyal bağlantılarını kuvvetlendirmesi için üniversitede sürekli yeni topluluklar kuruluyor. Bu topluluklardan bazıları şöyle: Antakya Doğa Araştırma Topluluğu, Dağcılık Kolu, Antakya Doğa Araştırma Topluluğu, Radyo Topluluğu, Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Amatör Tiyatro Topluluğu, Fotoğraf Topluluğu, Halk Bilimleri Topluluğu. 

Rektörün Adaylara Mesajı: "Sevgili gençler, Türkiye’nin en güneyinde, Hatay’da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi 9 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdüren bir eğitim, bilim ve kültür kurumudur. Amacımız bilim alanında ulusumuzun özlemlerini gerçekleştirmek ve mevcut olanaklarımızla öğrencilerimizin çağın gelişimine uyum sağlayan seçkin bilim ve meslek adamları olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, üstün başarılar kazanmayı, ülkemizde ve dünyada söz sahibi olmayı hedefleyen tüm gençlerimizi MKÜ ailesine katılmaya davet ediyorum. 

Şimdilik MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ nerede,MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ bilgileri,MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ ili,MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir