Raylı Sistemler Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Raylı Sistemler Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Raylı Sistemler Teknolojisi


Programın Amacı

Raylı sistemler teknolojisi programının amacı demiryolu ve metro işletmelerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Raylı sistemler teknolojisi programında matematik, fizik, elektronik,raylı sistem bilgisi, iş güvenliği, teknik resim, kent-içi ulaşım sistemleri, haberleşme teknolojisi, iletim hatları ve telefon santralleri ve bilgisayar donanımı gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Raylı sistemler teknolojisi programında okumak isteyenlerin fiziğe ve matematiğe ilgili ve bu konularda başarılı, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir. Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler Bu programdan mezun olanlara “Raylı Sistemler Teknikeri” unvanı verilir. Raylı sistemler teknikeri demiryollarının, metro raylarının, bunların işletilmesi ile ilgili sinyalizasyon sistemlerinin, taşımacılıkta kullanılan tüm makinelerin denetimini, bakım, onarımının yapılmasını ve hazır halde tutulmasını sağlar, raylı sistem taşımacılığının ulusal ve uluslar arası standartlara uygun şekilde yapılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Mezunların başlıca çalışma alanı Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Devlet Demiryollarıdır. Kent- içi metro işletmeleri de giderek gelişen bir çalışma alanı olmaktadır.
Raylı Sistemler Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Raylı Sistemler Teknolojisi nasıl bir meslektir,Raylı Sistemler Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Raylı Sistemler Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir