Sahne Tasarımı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sahne Tasarımı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sahne Tasarımı


Programın Amacı

Sahne Tasarımı programının amacı, tiyatro, sinema, konser vb. gösterilerin yapıldığı sahnenin dekorlarını tasarlayacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sahne tasarımı programında temel sanat eğitimi, sanat tarihi, teknik resim perspektif, sahne tasarımı, fotoğraf, ışıklandırma tekniği, renk ve biçim bilgisi, sahne efektleri gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Sahne tasarımı programında okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, renkleri ayırt edebilme yetenekleri gelişmiş, şekilleri tasarlayıp çizimle ifade edebilme gücüne sahip, sanata ilgili ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “Yardımcı Sahne Tasarımcısı” unvanı verilir Mezunlar, sahnede gösterimi yapılacak sanat eserinin türüne ve içeriğine göre, sahnenin tasarlanmasında, gerekli araç ve gerecin belirlenmesinde, sağlanmasında ve bunların sahneye, gözü okşayacak şekilde yerleştirilmesinde sahne sanatçısına yardımcı olarak görev yaparlar.
Çalışma Alanları

Sahne tasarımcıları özel ve resmi tiyatrolarda, fuar alanlarında, konser salonlarında iş bulabilirler.
Sahne Tasarımı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sahne Tasarımı nasıl bir meslektir,Sahne Tasarımı ile ilgili bilgiler,Sahne Tasarımı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir