Sebze Üretimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sebze Üretimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sebze Üretimi


Programın Amacı

Sebze üretimi programının amacı, kaliteli sebze yetiştirmek konusunda çalışacak nitelikli eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sebze üretimi programında, matematik, meteoroloji, tarımsal botanik, tarım ekonomisi, tarımsal bahçe bitkileri fizyolojisi, sebze hastalıkları, sebze tohumculuğu, ekoloji, sulama, sebze yetiştirme tekniği uygulamaları gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Sebze üretimi programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgi duyması açık havada çalışmaktan ve bitkilerle uğraşmaktan hoşlanan, sabırlı ve girişimci kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Sebze üretimi programını bitirenlere “Sebze Üretimi Teknikeri” unvanı verilir. Sebze üretimi teknikeri, bulunduğu kurumda bahçe bitkileri ziraat mühendisine yardımcı bir eleman olarak sebze ve fidelerinin üretimi, seçimi, dikimi, sebze fidelerinin bakımı ve sebzelerin toplanıp pazarlanması ile ilgili işleri yürütmekte olup, genellikle açık havada ve seralarda çalışırlar.
Çalışma Alanları

Sebze üretimi teknikeri özel sektöre ait sebze çiftliklerinde görev alabilecekleri gibi kendi bahçelerinde de çalışabilirler. İş bulma olanakları özellikle sebze tarımının ve seracılığın yaygın olduğu Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yoğundur.
Sebze Üretimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sebze Üretimi nasıl bir meslektir,Sebze Üretimi ile ilgili bilgiler,Sebze Üretimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir