Tarım Alet ve Makineleri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tarım Alet ve Makineleri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tarım Alet ve Makineleri


Programın Amacı

Tarım alet ve makineleri programı her çeşit tarım alet ve makinelerinin imalatının projelendirilmesi, yapılması ve işletilmesinde, mühendis ile ustabaşı arasında köprü görevini yapacak elemanlar yetiştirir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tarım alet ve makineleri programında, teknik resim, malzeme ve makine bilgisi, tarım tekniği, matematik, fizik, mekanik gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Tarım alet ve makineleri programına girmek isteyenlerin, temel bilimlerde, özellikle fizikte başarılı, mekanik ilişkileri, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme gücüne sahip olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Tarım alet ve makineleri programından mezun olanlara “”Tarım Alet ve Makineleri Teknikeri”” unvanı verilir. Tarım alet ve makineleri teknikeri tarım alet ve makinelerinin üretimde mühendis ile işçi arasında ara eleman olarak görev yapar.
Çalışma Alanları

Tarım alet ve makineleri teknikeri kamu kesiminde Orman, Tarım ve Köyişleri Bakanlıkları teşkilatlarında, TC Zirai Donatım Kurumu fabrika ve bölge müdürlüklerinde, pancar ve tarım-kredi kooperatiflerinde görev alırlar. Tarım alet ve makineleri teknikeri öğrenimi sırasında aldığı genel konstrüksiyon, imalat ve malzeme bilgisi nedeniyle serbest çalışma, tarım alet ve makineleri imal eden özel kuruluşlarda da iş bulma olanağına sahiptir.
Tarım Alet ve Makineleri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tarım Alet ve Makineleri nasıl bir meslektir,Tarım Alet ve Makineleri ile ilgili bilgiler,Tarım Alet ve Makineleri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir