Taş İşlemeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Taş İşlemeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Taş İşlemeciliği

Programın Amacı
Taş işlemeciliği programının amacı, süs taşları işlemeciliği alanlarında çalışabilecek, bu sahada yurdumuzdaki çok çeşitli hammaddeyi iyi bir şekilde işleyerek değerlendirecek, özellikle el sanatlarını geliştirebilecek beceride yaratıcı eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Taş işlemeciliği programında okutulan başlıca dersler, sanat tarihi, genel malzeme ve üretim teknikleri, genel estetik, teknik resim, endüstriyel tasarım, kuyumculuk, meslek atölyesi dersleridir. Bu dersler yanında özellikle atölye uygulamalarına büyük ağırlık verilmekte ve beceri isteyen konularda tamamen bireysel olarak çalışılmakta, birçok üretim ve imalat yöntemleri yakından tanıtılmaktadır. Gerekli hammadde bizzat öğrenciler tarafından tabiattaki şekilleriyle bulunmakta ve atölyede işlenmektedir.
Gereken Nitelikler
Bu programda teknik çalışmalar yanında sanatsal çalışmalara da ağırlık verilmektedir. Bunun için programın daha çok resim, dizayn konularında yetenekli ve yaratıcı; el becerisine ve estetik görüşe sahip kimselerce seçilmesi uygun olacaktır.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Bu program mezunları “Taş İşlemeciliği Teknikeri” unvanı alırlar. El işlemeciliği ile üretilen eşyalar orijinal parçalardır ve imal edenin yaratıcı gücünü simgeler. Seri üretim yapan iş yerlerinde çalışanlar ise modelcilik, dizayn ve motif geliştirme işlerini yaparlar.
Çalışma Alanları
Daha çok tek başına çalışabilecek olan bu program mezunları, büyük şehirde ve yurdumuzun belli yerlerindeki taş ve metal işleri yapan yörelerde sorumlu personel ve uzman olarak iş bulabilirler. Devlet sektöründe iki yıllık yüksekokul mezunlarının haklarına sahip olunmaktadır. Ülkemizde bu alanda çalışacak yetişmiş elemana ihtiyaç vardır. Becerikli, girişken, iyi yetişmiş, sağlıklı ilişki kurabilecek niteliklere sahip kişiler kolayca iş bulabilirler.
Taş İşlemeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Taş İşlemeciliği nasıl bir meslektir,Taş İşlemeciliği ile ilgili bilgiler,Taş İşlemeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir