UFUK ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.UFUK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

UFUK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1999

Telefon: 0 312 284 77 77 

Faks: 0 312 287 23 90 

Internet: www.ufuk.edu.tr

Adres: Konya yolu No:2 06520 Balgat Ankara

Öğrenim Dili: İngilizce destekli Türkçe 

Barınma: Yurdu bulunmuyor.

Burs: Yok

Genel Bilgi: Ufuk Üniversitesi Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından kuruldu. Üniversitenin açılmasındaki başlıca hedef, "Toplumumuzu öncelikle ilgilendiren kaza, felaket, bedensel ve ruhsal sorunlara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici ilke ve yöntemleri saptamak, bu konularda halkımızı yönlendirecek sağlık, eğitim ve kamu hizmetlerinin bilincini, metodolojisini, diğer ülkeler, devlet kurumları ve bireyler arası ilişki ve davranışların yönlendirilmesi ve bu konularda yeterli ve yetkili elemanların yetiştirilmesi" olarak açıklanıyor.

Üniversitede her öğrencinin kendi alanındaki çalışmaları çağdaş düzeyde izleyebilmesini sağlamak ve her türlü yayını, çalışmayı ve internet ağından yararlanabilmesi için İngilizce dilini öğrenmesi öngörüldü. Öğrencilerin bir yıllık hazırlık sınıfından sonra kendi seçtiği dalda mesleki ek yabancı dil programları uygulanıyor.

Üniversitenin yurt dışındaki üniversitelerle işbirliği programları bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Hedefimiz sizleri konuları ezberlemeden öğrenen, öğrendiklerini amaca uygun olarak yerinde kullanabilen ve aranan bireyler olarak yetiştirmektir. Bu nedenle öğrenci kontenjanlarımızın sınırlı düzeyde tutulmasına özen gösterilmiştir. Sizin başarınız bizim kıvancımızdır. Ufuklu olmayı hedef alan öğrencilerimizi karşılamasını heyecanını ve sevincini taşıyoruz" 

Şimdilik UFUK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

UFUK ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,UFUK ÜNİVERSİTESİ nerede,UFUK ÜNİVERSİTESİ bilgileri,UFUK ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,UFUK ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,UFUK ÜNİVERSİTESİ ili,UFUK ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir