Yönetim Bilişim Sistemleri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Yönetim Bilişim Sistemleri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Yönetim Bilişim Sistemleri


Programın Amacı

Yönetim Bilişim Sistemleri programının amacı, bilişim (bilgisayar) sistemleri yolu ile elde edilen bilgileri yönetim ve ekonomi sorunlarının çözümüne uygulayabilecek elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Yönetim Bilişim Sistemleri programında okutulan dersler üç grupta toplanabilir: Bunlardan “Bilişim Dersleri” grubunda programlama teknikleri, bilişim teknolojisi, veri tabanı yönetimi, sistem analizi ve tasarımı, işletim sistemleri, veri iletişimi, bilgisayar ağları vb. “İşletme Dersleri” grubunda ekonomi, işletme yöneticilik, muhasebe, pazarlama, finans, hukuk “Niteliksel Dersler” grubunda ise matematik, istatistik, yöneylem araştırması, lojistik karar destek sistemleri gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Yönetim Bilişim Sistemleri programında okumak isteyenlerin üst düzeyde matematiksel düşünme ve analiz yeteneğine sahip, sosyal bilimlere özellikle ekonomi ve sosyolojiye ilgili, doğru karar verebilen, başkalarını etkileyebilen, dikkatli, sabırlı ve yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Yönetim Bilişim Sistemleri programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar “Yönetim Bilişim Uzmanı” unvanı ile çalışırlar. Yönetim bilişim uzmanları çalıştıkları kuruluşun bilişim ihtiyaçlarını saptar ve hedeflerini belirler. Bu hedeflere ulaşmak için kısa ve uzun dönemli planlar oluşturur, bilişimin alt yapısını planlar, gerekli donanım, yazılım ve personeli belirler ve bunların teminine çalışır, sistem kurar, çalışması sırasında karşılaşılan problemler için çözüm yolları bulur, teknolojide gelişmeyi izler ve bunları uygular.
Çalışma Alanları

Mezunlar çeşitli işletmelerin ve resmi kuruluşların sistem geliştirme birimlerinde, yazılım şirketlerinde ve danışmanlık bürolarında görev alabilirler.
Yönetim Bilişim Sistemleri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Yönetim Bilişim Sistemleri nasıl bir meslektir,Yönetim Bilişim Sistemleri ile ilgili bilgiler,Yönetim Bilişim Sistemleri detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir