İşletme Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İşletme Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İşletme Öğretmenliği


Programın Amacı

İşletme öğretmenliği programının amacı, ilköğretimde, iş eğitimi dersi kapsamında yer alan Ticaret alanı ile ilgili dersleri verecek öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İşletme öğretmenliği programında, öğretmenlik mesleğine giriş, okul deneyim, öğretimde planlama ve değerlendirme, sınıf yönetimi, özel öğretim yöntemleri, mesleki yabancı dil gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

İşletme öğretmenliği programında okumak isteyenlerin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, başkalarını etkileyebilen, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

İşletme öğretmenliği programını bitirenlere “İş Eğitimi / İşletme Öğretmeni” unvanı verilir. İşletme öğretmeni, ilköğretim okullarında İş Eğitimi dersi kapsamında yer alan ticaret alanı ile ilgili konularında öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir,işyerlerinde uygulama yapan öğrencilerini gözlemler, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

İş eğitimi / İşletme öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilköğretim okullarında okutulmakta olan iş eğitimi (ev ekonomisi) dersi öğretmeni olarak istihdam edilirler.
İşletme Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İşletme Öğretmenliği nasıl bir meslektir,İşletme Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,İşletme Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir