BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 11 Temmuz 1992

Telefon: +90 266 245 78 80

Faks: +90 266 245 78 80 

Internet: www.balikesir.edu.tr

Adres: Balıkesir Üniversitesi Soma Cad. 10100 Balıkesir

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: 4 000 dönüm alana kurulu olan üniversite şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunuyor.

Akademik birimler: 4 fakülte, 4 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 8 araştırma merkezi var.

Beslenme: Günde ortalama 2 500 kişilik yemek çıkarılıyor.

Teknoloji: Bilgi işlem merkezi, 1994 yılı sonunda Earn ve internet bağlantılarını gerçekleştirdi. Ayrıca fakülte ve yüksekokullarda Nowell altında Network sistemleri kurularak, eğitim amaçlı merkezler oluşturuldu.

Sağlık hizmetleri: 2 doktor, 4 hemşire, 1 diş hekimi görev yapıyor. Ayrıca bir diş ünitesi ile bir tahlil laboratuvarı faaliyetlerini sürdürüyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumunun bünyesinde bulunan 1002 erkek 1120 kız öğrenci kapasiteli yurt bulunuyor. Ayrıca Balıkesir Çayırhisar Mevkii’nde kız-erkek öğrenci yurdu var. 

Burs: Balıkesir üniversitesi Vakfı aracılığıyla her yıl burs veriliyor.

Genel Bilgi: Balıkesir Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3837 Sayılı Kanun gereğince kurulmuş ve 1 Ocak 1993 tarihinden itibaren de tüzel kişilik kazanarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversite eğitimi, ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmalarında en önemli unsurlardan biridir. Üniversiteler yalnızca alanlarında yüksek düzeyde eğitim-öğretim vererek bireyleri meslek yaşamına hazırlamakla kalmaz; aynı zamanda bilimsel ve teknolojik araştırmaların yürütülmesi ve bu alanlarda yeniliklerin geliştirilmesi yoluyla da toplumun refahını artırma ve bilgi çağının gereklerini yerine getirme misyonunu üstlenirler. Balıkesir üniversitesi de, kurulduğundan bu yana, Türkiye?nin ekonomik ve sosyal yaşamı açısından büyük önem taşıyan eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. Sizleri, Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı, demokratik, katılımcı, çağdaş, öz değerlerinin bilincinde, ancak evrensel değerlere saygılı gençler yetiştirmeyi görev edinmiş olan bir üniversitenin bireyleri olarak aramızda görmekten mutlu ve gururluyuz"

Şimdilik BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ nerede,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ bilgileri,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ili,BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir