BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1998

Telefon: +90 212 669 75 23 

Faks: +90 212 669 43 98 

Internet: www.bahcesehir.edu.tr 

Adres: Bahçeşehir Üniversitesi 34538 Bahçeşehir İstanbul

Öğrenim Dili: İngilizce

Akademik birimler: Fen-edebiyat fakültesi, iletişim fakültesi, işletme fakültesi, mühendislik fakültesi mimarlık fakültesi, hukuk fakültesi olmak üzere 4 fakülte ve 1 adet myo, 2 enstitü var.

Barınma: Üniversitede 1 ve 2 kişilik odaların bulunduğu öğrenci yurdu bulunuyor.

Beslenme: Kafeteryada çıkan sıcak yemeklerin yanı sıra "fast-food" tarzı yiyecek ve içecek servisi yapılıyor.

Teknoloji: Her birinde 30 multi-medya ve internet bağlantılı kullanıcı olan 3 bilgisayar ortamı bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitede 2 doktor, 2 hemşire görev yapıyor.

Spor tesisleri: Yüzme havuzu, tenis kortları, voleybol sahası, halı saha, basketbol sahası ve golf sahası mevcut.

Burs: Mütevelli Heyeti Yüksek Onur Bursu: Üniversiteye yerleşen ve Türkiye’de ilk 100’e giren öğrencilere öğrenim ücretlerine ek olarak dokuz ay süre ile 500 milyon lira aylık burs verilir.

Rektörlük Yüksek Onur Bursu: İlk 101- 500 öğrenci arasında yer alan öğrencilerine aylık 400 milyon lira burs sağlanıyor.

Mütevelli Heyeti ÖSS Onur Bursu: İlk 501- 1000’e giren öğrencilere aylık 300 milyon lira veriliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlük Onur Bursu: 1001- 2000’e giren öğrencilerine aylık 200 milyon lira veriliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Onur Bursu: 2001- 3000’e giren öğrencilerine aylık 100 milyon lira burs sağlanıyor.

Üniversite Başarı Bursu: Hiçbir burstan yararlanmayan ve genel not ortalaması 3.50’nin üzerinde olan lisans programı öğrencilerine Mütevelli Heyeti’nce belirlenen tutar ve sayıda verilen burs.

Spor Aktivite Başarı Bursu: Genel not ortalamaları 2.00’nin üzerinde olan başarılı sporcu ve öğrenciler arasından seçilenlere verilen burs.

Genel Bilgi:  Bahçeşehir – Uğur Eğitim Vakfı tarafından kurulan üniversite, hedefini, "Rekabet alanlarını iyi bilen, dinamik, geleceğin problemlerini çözmeye hazır, aydın bireyler yetiştirmek" olarak açıklıyor.

Mesleki Endüstriyel Profesyonel Portföy Sistemi ile öğrenciler, lisans eğitimi boyunca profesyonel gelişimlerine hizmet edecek sertifika kurslarına katılarak, eğitim ve danışmanlık şirketlerinden stratejik alanlarda eğitim sertifikaları alıyor. MEP dersinde öğrenciler kendi seçtikleri en az 6 konferansı dinliyor. Öğrenciler dört yıllık eğitim süresinde mesleki derslerin yanısıra Öğrenci Gelişim Ofisi’nin yönetiminde sunulan genel eğitim derslerini de tamamlamakla yükümlü. Üniversiteye başlayan her öğrenciye birinci yarıyılda sunulan genel eğitim dersi, medeniyetler tarihinden genetik bilimine, temel hukuk bilgisinden mimarlığa, etikten duygusal düşünceye uzanan geniş bir yelpazede öğrencilerin bilinçlendirilmesini hedefliyor.

Mesleki eğitime de önem veren üniversitede bütün meslek yüksekokul öğrencilerine eğitim ücretlerinin yarısı kadar kredi veriliyor. Öğrenciler öğretim döneminde eğitim ücretinin sadece yarısını ödeyecek, kalan yarısını öğrenim kredisi olarak alacak ve mezuniyetlerini takip eden bir yılın sonunda hiç faizsiz kırk taksitle iade edecekler.

Bahçeşehir Üniversitesi öğrenci kulüplerinin çeşitliliği açısından zengin bir üniversite. Tiyatro, hukuk, işletme, zihin, münazara, mimarlık gibi pek çok öğrenci kulübü bulunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi’nin spor tesislerinde biri kapalı üç tenis kortu, yüzme havuzu, basketbol sahası, voleybol sahası bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: Rektörün adaylara mesajı: "Üniversitemiz eğitim- öğretimde geleceği bugünden yakalamak için oluşturduğu yetenekli, enerjik ve dinamik kadrosu ile amaçladığı hedeflere doğru önemli bir yol katetmiş , eğitimde iddialı bir üniversitedir. Bu iddia doğrultusunda attığımız kararlı adımların, yurtdışı çalışmalarının üniversite ve meslek seçimi gibi kritik bir noktada siz öğrencilerin kararını kolaylaştıracağına inanıyoruz. Bu kapsamda üniversitemiz, bu yıl ikinci bir kampusle eğitim öğretime devam edecek." 

Şimdilik BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ nerede,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ bilgileri,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ili,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir