BEYKENT ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.BEYKENT ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: +90 212 872 64 32 

Faks: +90 212 872 24 89 

Internet: www.beykent.edu.tr

Adres: Beylikdüzü , Gürpınar E- 5 Yol Ayrımı Beykent 34500 Büyükçekmece İstanbul

Öğrenim Dili: İngilizce

Akademik birimler: Bünyesinde 4 fakülte (fen-edebiyat, güzel sanatlar, iktisadi ve id. bil., mimarlık), 1 yüksekokul, 2 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Üniversitedeki kantin, yemekhane ve 2 kafeteryadan öğrenciler ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Teknoloji: Öğrencilerin tamamının ihtiyacını karşılayabilecek 3 bilgisayar laboratuvarı ile birlikte toplam 250 bilgisayar bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlık hizmetini Beykent Eğitim Kurumları sağlık personeli veriyor. Kampüs içinde bir sağlık kliniği mevcut.

Barınma: Üniversitenin 400 kişilik konukevi öğrencilere konaklama imkanı veriyor. 

Burs: Alanındaki puan türünde ilk yüzde 5’e giren öğrencilere öğrenimleri süresince aylık 100 dolar karşılığı Türk Lirası veriliyor. Bu öğrencilere öğrenimleri süresince ücretsiz yurt olanağı sağlanıyor.

İlk 2000’e giren öğrencilere yüzde 100 indirim, ayda 100 dolar karşılığı Türk lirası ve ücretsiz yurt.

İlk 2001- 10 bin arasında yer alan öğrencilere de çeşitli oranlarda burslar öğrenim ücreti indirimleri yapılıyor.

Üniversitenin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü ücretli olarak tercih eden ilk 2 bine girenlere yüzde 50, 2001- 5000’e girenlere yüzde 25 indirim yapılır.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Sizlere sunduğumuz kültür, sanat ve spor etkinlikleri kapsamında o alanlardaki ilgi ve becerilerinizi daha da geliştirme fırsatı bulacaksınız. Dünyanın seçkin üniversiteleri ile yaptığımız akademik işbirlikleri ile öğrencilerimize eğitimlerinin belirli bir bölümünü yurtdışında sürdürme imkanı sunuyoruz. Sizleri yalnız alan bilgisiyle yoğrulmuş bireyler olarak topluma kazandırmakla yetinmiyoruz, sizlere iş yaşamınızda da desteklerimizi sürdüreceğiz." 

Genel Bilgi: Üniversite Adem Çelik – Beykent Eğitim Vakfı tarafından kuruldu. Üniversitenin Amerika’nın New Jersey Eyaleti’ndeki Stevens Teknoloji Enstitüsü, Robert Morris Üniversitesi’yle öğrenci öğretim üyesi değişim programları bulunuyor. Stevens Teknoloji Enstitüsü ile yapılan anlaşmaya göre üniversiteden 7 öğrenci Amerika’da bir dönem için öğrenimlerine devam ediyor.

Her öğrenciye üniversiteye girişinden itibaren üniversiteden ilişiği kesilinceye kadar geçen süre içinde kayıt, eğitim öğretim çalışmaları ve öğrencinin üniversitedeki yaşamı ile ilgili problemlerinde yardımcı olmak üzere ilgili bölüm başkanınca bir öğretim elemanı akademik danışman olarak görevlendirilir. Hazırlık eğitiminde derslerin yüzde 80’ine devam etmek zorunlu.

Kendi bölümlerinin lisans programlarını başarı ile yürüten öğrenciler aynı zamanda ikinci bir lisans programından en az 40 kredi ders alarak başarılı olmaları durumunda çift anadal lisans diploması alabilir. Öğrenciler yaz aylarından da eğitim öğretim olanaklarından yararlanabilir. Yaz okulu ile öğrenciler normal dönemde başarısız oldukları dersleri yaz öğretiminde tekrar alabilir.

Şimdilik BEYKENT ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ nerede,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ bilgileri,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ili,BEYKENT ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir