BİLKENT ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.BİLKENT ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi:1984

Telefon: +90 312 290 40 00 

Faks: +9 0312 266 41 52 

Internet: www.bilkent.edu.tr

Adres: Bilkent Üniversitesi 06800 Bilkent Ankara 

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: Ankara?nın 8 km batısında Eskişehir yolu üzerinde 389 000 m2 alana kurulmuştur. 3 kampüsü bulunuyor(merkez, orta ve doğu kampüsleri).

Akademik birimler: Bünyesinde 8 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 1 konservatuar bulunuyor.

Barınma: 4 500 yatak kapasiteli yurt bloklarında odalar 4 kişilik, 2 kişilik ve tek kişilik olmak üzere hazırlanmış.

Beslenme: Kampüste 2 tabldot, 4 alakart, 4 hızlı yemek salonu, 1 pastane ve çok sayıda kantin ve büfe bulunuyor.

Teknoloji: Üniversitede 1 600 civarında mikrobilgisayar yerel bilgisayar ağına bağlı olup, zengin bir yazılım koleksiyonu ile destekleniyor. 

Sağlık hizmetleri: Sağlık merkezinde ilk müdahale ve tedaviye ek olarak, diş, göz, cildiye, kulak-burun-boğaz ve kadın hastalıkları ünitesi ile ilaçların temini için bir eczane bulunuyor.

Barınma: Üniversitenin yurtlarında 4 bin 500 öğrenciye barınma imkanı sağlanıyor. 

Burs: Üniversitenin çeşitli bursları bulunuyor. 

Genel Bilgi: Türkiye’nin ilk vakıf özel üniversitesi olan Üniversite amacını,"Eğitim düzeyi, bilimsel araştırma ve yayınları, kültür ve sanat faaliyetleri ile dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktır" olarak açıklıyor.

Bilkent Üniversitesi 9 fakülte, 2 lisans düzeyinde yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 8 enstitüde eğitim öğretimini sürdürüyor.

Üniversitenin dünyanın çeşitli üniversiteleri ile öğrenci değişim anlaşması var. Bu üniversiteler arasında Carnegie Mellon (ABD), Georgia Institute of Technology (ABD), Johns Hopkins University (ABD), McGill (Kanada), University of Michigan, Ann Arbor (ABD), Odense (Danimarka), Purdue (ABD), Tel-Aviv (İsrail), University of California (Berkeley, Davis , Irvine , Los Angeles, Riverside , San Diego, San Fransisco , Santa Barbara, Santa Cruz ) bulunuyor.

Bilkent Üniversitesi’nin 5 bin dönüm alanı kapsayan kampusunde eğitim ve yönetim amaçlı tesislere ek olarak, öğrenci yurtları, spor tesisleri, konser salonu, çok sayıda kafe, kafeterya, kantin, sağlık ve öğrenci danışma merkezleri, sosyal ve kültürel amaçlı tesisler bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Bir üniversitenin en önemli niteliklerinden biri eğitimin kalitesidir. Öğretim üyelerinin akademik seviyeleri, bilimsel nitelikleri açısından dünyada önde gelen konumları ve öğrenciler tarafından erişebilir olmaları Bilkent’in özelliklerindendir. Ders programları ve içerikleri, derslerin kaç kişilik sınıflarda verildiği, kütüphane, bilgisayar ve internet olanakları da gözönünde tutulmalıdır. Tercihlerinizde ve üniversite hayatınızda sizlere başarılar dilerim." 

Şimdilik BİLKENT ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,BİLKENT ÜNİVERSİTESİ nerede,BİLKENT ÜNİVERSİTESİ bilgileri,BİLKENT ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,BİLKENT ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ili,BİLKENT ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir