CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 9 Şubat 1974

Telefon: +90 346 219 10 10

Faks: +90 346 219 11 10

Internet: www.cumhuriyet.edu.tr

Adres: Cumhuriyet Üniversitesi 58140, Kampüs / SİVAS

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite, fakülte, enstitü ve yüksekokulları merkez kampuste (Kızılırmak nehrinin kenarında, şehre 10 km uzaklıkta), ilçe meslek yüksekokulları ilgili ilçelerde bulunuyor.

Akademik birimler: 8 fakülte, 3 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 4 araştırma merkezi, 50 laboratuar bulunuyor.

Beslenme: 5 500 kapasiteli yemekhanesi bulunan üniversitede ayrıca 7 kantin ve 1 pide salonu mevcut.

Teknoloji: Toplam 50 laboratuvar var. Üniversite 1992 yılında Earn bilgi ağına, 1994 yılında da internete bağlanmış.

Sağlık hizmetleri: Sağlık merkezinde 3 hekim, 1 dişhekimi, 2 hemşire görev yapıyor.

Barınma: Üniversite yerleşkesinde ve şehir merkezinde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından işletilen 1648’i kız, 1152’si erkek olmak üzere toplam 2790 kapasiteli yurt var. 

Burs: Üniversitenin bursu yok

Genel Bilgi: Cumhuriyet’in 50. yıldönümünün anısını bilimsel bir anıtla sonsuza dek yaşatabilmek amacıyla 1974 tarihinde kuruldu. Üniversite yerleşkesi ilk merkezinin 7 km. güneyinde Kızılırmak kıyısında 11 bin dönüm arazi üzerinde bulunuyor. Üniversite yerleşkesinde ve ilçelerde 9 fakülte, 3 yüksek okul, 14 meslek yüksek okulu ve 3 enstitü var. Üniversitede yaklaşık 14 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor.

Fakülte ve yüksekokullar bünyesinde 50 adet eğitim ve araştırma laboratuvarı ile malzeme üretimi ve bakım – onarım atölyeleri bulunuyor. 5 bin 850 metre karelik alana sahip olan Kültür Merkezi içinde 500 kişilik ana konferans salonu, iki adet toplandı salonu, sanat galerisi bulunuyor.

Web sayfaları aracılığı ile öğrenci kaydı internet üzerinden yapılıyor. Tüm öğrencilere 25 kişilik laboratuvarlarda bilgisayara dersi ve e- posta adresi veriliyor. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri spor tesisleri de bulunuyor. Kapalı spor salonu, çim futbol sahası, su sporları merkezi, 6 tenis kortu, basketbol, hentbol, golf sahaları öğrencilerin kullanımına açık.

Şimdilik CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ nerede,CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ bilgileri,CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ili,CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir