ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: +90 324 651 48 00 

Faks: +9 0324 651 48 11

Internet: www.cag.edu.tr

Adres: Adana- Mersin Karayolu Üzeri 33800 Yenice- Tarsu

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: Mersin?e 35, Adana?ya 20, Tarsus?a 15 km uzaklıkta bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte(fen-edebiyat, hukuk, iktisadi ve id. bil.), 2 meslek yüksekokulu ve 1 enstitü var.

Barınma: Kendine ait bir yurdu bulunmuyor.

Beslenme: Üniversitede 1 000 kişilik yemekhane ve 100 kişilik kafeterya bu ihtiyacı gidermeye çalışıyor.

Teknoloji: Üniversitede internet ve multimedya merkezi için gerekli tüm donanımlar kurulmuş durumda. internet imkanından tüm öğrenciler yararlanabiliyor.

Sağlık hizmetleri: Öğrenciler için ilaçlarıyla birlikte, doktor nezaretinde modern sağlık hizmeti veriliyor.

Barınma: Üniversitenin yurdu bulunmuyor. 

Burs: Üniversitenin burslu kontenjanlarına ÖSYM’ce öğrenci yerleştiriliyor. 

Genel Bilgi: Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından kurulan üniversite Akdeniz bölgesinin ilk ve tek vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyor. 150.000 metre kare yeşil alan üzerine kurulu üniversite Adana- Mersin Karayolu üzerinde Adana’ya 20, Mersin’e 35, Tarsus’a 15 km. uzaklıkta bulunuyor.

Eğitim öğretim dili İngilizce olan üniversitede dil düzeyi yetersiz öğrenciler hazırlık sınıfına devam ediyor. Öğrenciler Almanca, Fransızca, Japonca ve Rusca dillerinden birini de ikinci yabancı dil olarak öğrenmek zorunda. Üniversitede küçük sınıflarda ders yapılarak katılımlı sınıfiçi etkileşime olanak tanınıyor.

Üniversite amacını, "Bölgede evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünce ile yaratıcılığa önem veren, insanı seven çağdaş ve küresel eğitim standartlarında eğitim vermek" olarak açıklıyor. Kampus içinde öğrencilerin çeşitli sportif faaliyetlerine aktif olarak katılımlarını sağlamak için bir kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha ve açık basket, voleybol, futbol sahaları bulunuyor.

Tüm bölüm ve programlarda bilgisayar eğitimi yapılırken ders dışı faaliyetler de önem taşıyor. Öğrenci kulüplerinin organizasyonuyla sık sık paneller, konferanslar düzenleniyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz yabancı dilde eğitim yapan birinci yılından itibaren bilgisayar ağırlıklı nitelikli eğitim öğretim veren ve her türlü eğitimsel kültürel, sportif faaliyetlere imkan sağlayan alt yapı özellikleri üzerine kurulmuştur. Öğrencilere mezun olduklarında hemen istihdam edilme olanağı sağlayacak girişimci öğretim programları sunulmakta ve projeler hazırlatılmaktadır. Üniversitemiz genel kültürü sosyal yönüyle iletişim kurabilen kişilikli, girişimci öğrenci profilini hedef almakta ve bu profilde öğrenci yetiştirmektedir."

Şimdilik ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ nerede,ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ ili,ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir