EGE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.EGE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

EGE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 09.03.1955

Telefon: +90 232 388 01 10 – 388 40 00

Faks: +90 232 339 90 90 – 339 90 91

Internet: www.ege.edu.tr

Adres: Ege Üniversitesi, Bornova – İzmir

Öğrenim Dili: Türkçe-İngilizce olarak yapılıyor.

Yerleşim: Bornava Kampüsü 3 700 dekarlık alan üzerine kurulu. Ayrıca Çeşme?de Batı Kampüsü bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 11 fakülte, 3 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvar, 7 enstitü, 22 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Bornava Kampüsü?nde 8 000 kapasiteli kız ve erkek yurdunun yanında, Çeşmedeki Batı Kampüsü?nde 400 kapasiteli yurt bulunuyor.

Beslenme: 10 000 öğrenci kapasiteli 3 yemekhane ile 5 öğrenci kantini hizmet veriyor.

Teknoloji: 28 adet bilgisayar laboratuvarında toplam 603 pc öğrencilerin kullanımına açık.

Sağlık hizmetleri: 10 branşta doktorlar yardımcı oluyorlar. Bunun yanında 3 diş polikliniği, röntgen-ultrason, biyokimya, mikrobiyoloji laboratuvarları ve eczane bulunuyor.

Spor tesisleri: Üniversitede olimpik kapalı yüzme havuzu, 2 spor salonu, atletizm ve futbol sahası(çim zeminli ve tartan pistli), basketbol, mini futbol sahası ve tenis kortları mevcut.

Birimlerin Dağilimi: 11 Fakülte, 5 Yüksek Okul, 8 Meslek Yüksek Okulu, 1 Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, 7 Enstitü

Burs: Üniversitenin özel bursu bulunmuyor.

Genel Bilgi: Ege Üniversitesi 1955 yılında Türkiye’nin dördüncü üniversitesi olarak İzmir Bornova’da kuruldu. 3 bin 450 dekarlık alana kurulmuş olan üniversite, bir kampus üniversitesi olmanın avantajlarını yaşıyor. Öğrenci ve çalışanları ile 50 bin kişilik bir kampus-kent olan Ege Üniversitesi’nde bir yıl yabancı dil hazırlık sınıfı okutuluyor. Ayrıca lisans ve lisans üstü öğrenim süresince her bilim dalının gerektirdiği mesleki yabancı dil eğitim programları bulunuyor.

Üniversite bünyesinde tüm öğrenci ve akademik personelin ortak kullanımına sunulan yabancı dil laboratuvarları ve 3 bin 500 adet bilgisayar bulunmakta.

Ege Üniversitesi’nin Türk Cumhuriyetleri ile 9 ve diğer ülkelerle 41 olmak üzere toplam 50 iş birliği protokolü bulunuyor. Bu işbirliği kapsamında ortak bilimsel araştırmalar, öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, karşılıklı bilgi ve yayın değişimi, ortak bilimsel toplantılar ve eğitim amaçlı diğer etkinlikler gerçekleştiriliyor. Avrupa Birliği’ne entegrasyon sürecinde özellikle eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında koordinasyon sağlamak, değişim ve katılım programlarını yürütmek amacı ile Avrupa Birliği Ofisi kuruldu. Üniversitede 4 bin seyirci kapasiteli iki antrenman sahası, kondisyon ve jimnastik salonuna sahip spor kompleksi, voleybol salonu, olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Araştıran, üreten, ürettiğini yorumlayan ve paylaşan bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiş olan üniversitemiz, güçlü eğitim kadrosu, çağdaş kütüphanesi, laboratuvarları, uygulama alanları, kültür merkezleri, sosyal ve sportif amaçlı tesisleri ile sizlere kaliteli eğitim kadar kaliteli bir yaşam sunmayı da amaçlıyor.

Ege üniversiteli olmanın ayrıcalıklarını yaşayarak, tüm beklentilerinizi gerçekleştireceğiniz bir öğrenim hayatı geçirmenizi diliyorum."

Şimdilik EGE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

EGE ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,EGE ÜNİVERSİTESİ nerede,EGE ÜNİVERSİTESİ bilgileri,EGE ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,EGE ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,EGE ÜNİVERSİTESİ ili,EGE ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir