ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ERCİYES ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi:1982

Telefon: +90 352 437 49 01 (9 Hat) – 0 352 437 49 37 (36 Hat) 

Faks: +90 352 437 49 31

Internet: ww.erciyes.edu.tr

Adres: Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü 38039 Kayseri

Öğrenim Dili: Türkçe

Akademik birimler: 12 fakülte, 6 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 8 araştırma merkezi bulunuyor.

Beslenme: Kampüs içinde 2 500, şehir merkezinde 500 öğrenci yemek yiyebiliyor. Yozgat?ta 400 ve 600, Nevşehir?de 250 kişilik yemekhaneler var.

Teknoloji: Fakülte ve yüksekokullarda öğrencilere hizmet veren laboratuvar sayısı 25. Üniversitede 1 000 civarında kişisel bilgisayar var.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal birimine başvuran öğrencilere gerekli sağlık hizmeti veriliyor. Burada diş ünitesi, laboratuvarlar ve danışmanlık-rehberlik birimleri bulunuyor. 

Spor tesisleri: Kampüste 3 kapalı spor salonu, açık futbol, basketbol, voleybol sahaları mevcut.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 1500 öğrenci kapasiteli Erciyes Erkek öğrenci Yurdu ile 1800 öğrenci kapasiteli Gevher Nesibe Kız öğrenci Yurdu var. Yozgat’ta Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 760 kişilik erkek, 666 kişilik kız öğrenci yurdu mevcut. Nevşehir’de ise Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 180 kişilik erkek, 160 kişilik kız öğrenci yurdu bulunuyor. Kayseri’de kampus içinde üniversiteye ait 54 dairelik Demir Karamancı Bilim Sitesi ve 43 daireden oluşan Hızıroğlu Konağı’nda başarılı öğrenciler kalabiliyor. 

Burs: Üniversite sınavında dereceye giren öğrencilere 9 ay süreyle karşılıksız burs veriliyor.

Mali yardıma ihtiyacı olan başarılı bin 525 öğrenciye Sosyal Hizmetler bütçesinden altı ay süresince karşılıksız burs veriliyor.

Tıp Fakültesi’nde ÖSYS sonucu, ülke genelinde ilk 1000’e girerek kayıt yaptıran öğrencilere 9 ay süre ile karşılıksız başarı bursu verilmekte.

Genel Bilgi: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi, üniversitenin ihtiyaç duyduğu temel bilişim hizmetlerini sağlıyor. Ömür Boyu Posta Adresi Projesi sayesinde tüm öğrenci ve tüm personel e-mail hizmetinden faydalanıyor. Her yıl yeni kayıt yapan yaklaşık 4 bin 500 civarındaki öğrencilere kayıt aşamasında bir e-mail kullanıcı hesabı veriliyor.

Öğrenciler için Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, pop ve rock konserleri, halk oyunları, tiyatro ve benzeri alanlarda yeteneklerine göre etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler genelde öğrenci kulüpleri aracılığıyla yapılıyor. Ayrıca çeşitli kulüplerin aktiviteleri arasında, satranç turnuvası, pazartesi sineması, kuş gözlem gezileri, bilişim haftası etkinlikleri de bulunuyor.

Öğrencilerin sportif etkinliklere katılımını sağlamak amacıyla üniversite bünyesinde, "Erciyes Üniversitesi Spor Kulübü" kurulu.

Üniversite öğrencilerinin günün her saatinde yararlanabilecekleri spor tesisleri bulunuyor. Kayseri’de kampus alanı içerisinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli Süleyman Demirel Spor Salonu, 500 seyirci kapasiteli Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu ile Yozgat’ta 750 seyirci kapasiteli spor salonu var. Yine Kayseri’de kampus içerisinde öğrencilerin yararlandığı 250 seyirci kapasiteli 80. Yıl Atatürk Kapalı Halı Sahası, ikisi uluslar arası standartlarda olmak üzere 4 adet açık tenis kortu, 4 adet açık basketbol sahası, 2 adet açık voleybol sahası, birisi Yozgat’ta olmak üzere 4 adet açık mini futbol sahası bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz, kuruluşunun 25. yılında akademik ve sosyal ortamını tamamlayarak, ülkemiz üniversiteleri arasındaki saygın yerini almıştır. Amacımız, dünya standartlarında mesleki bilgi, beceri ve donanımı kazandırmanın yanında, sizlerin ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, insan haklarına saygılı, yenilikçi, rekabetçi, öz güven sahibi ve girişimci bireyler olarak gelişmenizi sağlamaktır. Bilim ve teknolojinin sanatla buluştuğu bir dünya üniversitesinde, sizleri üniversite eğitimine davet ediyorum. 

Şimdilik ERCİYES ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ nerede,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ili,ERCİYES ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir