KOÇ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.KOÇ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

KOÇ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1993

Telefon: +90 212 338 10 00

Faks: +90 212 338 12 48

Internet: www.ku.edu.tr

Adres: Rumeli Feneri 34450 Sarıyer-İstanbul 

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: Daimi kampüsü Taksim?e 40 km uzaklıkta 130.250 m2 alana kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte, 1 yüksekokul, 3 enstitü bulunuyor.

Barınma: Yurtlar İstinye Kampüsü yakınında öğretim üyesi lojmanları ile aynı yerde bulunuyor. Yurtlarda değişik oda tipleri var.

Beslenme: Kampüste 300 kişilik yemek hizmeti verebilen bir kafeterya mevcut. Ayrıca 1 cafe ve 1 kantinden de öğrenciler yararlanabiliyor.  

Teknoloji: Üniversitede her üç öğrenciye bir bilgisayar düşüyor.

Sağlık hizmetleri: Kampüs içerisindeki revirde 1 doktor ve 1 hemşire görev yapıyor.

Burs:

Yüksek başarı bursu: ÖSS sıralamasında ilk bin öğrenci içinden burslu olarak yerleştirilen öğrencileri kapsar. Bu öğrencilere sağlanan burs öğretim ücretini, 9 ay süreyle ayda 150 dolar karşılığı Türk Lirası burs desteğini, ücretsiz yurt imkanını kapsar.

Başarı Bursu: Koç Üniversitesi’nin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere eğitim ücreti, ayda 150 dolar karşılığı kapsar.

Destek Bursu: Koç Üniversitesi’nin Destek Bursu programına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, öğretim ücretinin yüzde 50’sini kapsar.

I.B. Destek Bursu: Uluslararası Bakalorya (IB) diploması toplam not ortalaması 34 ve üstü olan burssuz veya destek burslu yerleştirilen öğrencilere öğretim ücretinden yüzde 25 indirim yapılır. Uluslararası Bakolorya (IB) diploması olan ve başarı burslu yerleştirilen öğrenciler ise yurtlarda ücret ödemeden kalabilirler.

İhtiyaç Bursu: Burssuz yerleştirilen öğrencilerden ailenin durumunda ciddi bir mali değişiklik olduğu takdirde, öğrenciye Burs Komitesi’nce çok sınırlı miktarda tam veya kısmi burslar verilebilir.

Genel Bilgi: Koç Üniversitesi’nin ilk yılında, her öğrenci okulun sosyal ve akademik hayatına rahat uyum sağlaması için, büyük sınıflardan başarılı bir öğrencinin liderliğinde bir akran destek grubuna dahil edilir. Yurt yaşamına uyumu kolaylaştırmak için ise yurtta kalan deneyimli öğrenciler bina sorumlusu olarak görev yapar.

Üniversitede değişik sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet gösteren 29 öğrenci kulübü ve organizasyonu bulunuyor. Üniversitenin mezunlarının yüzde 55’i halen aktif olarak iş dünyasında çeşitli firmalarda görev alıyor. Koç Üniversitesi Türk üniversiteleri arasında, öğretim üyesi başına düşen makale sayısında 2002 ve 2003 yıllarında birinci oldu. Dünyanın pek çok üniversitesi ile işbirliği içindeki Koç Üniversitesi okulların çoğunluğuyla öğrenci değişim programı uyguluyor. Böylece başarılı öğrenciler ABD, Kanada ve Avrupa’nın başarılı üniversitelerine bir veya iki yarıyıl misafir öğrenci olarak gidebiliyor. Her yaz belirlenen sayıda öğretim üyesi Harvard Üniversitesi’ne araştırma yapmak için gidiyor. Her 4 öğrenciye bir bilgisayar düşerken, öğrencilerin tamamı çeşitli bilgisayar dersleri alıyor. Koç Üniversitesi Kütüphanesi şu anda içinde kitap, dergi, dia, DVD, video gibi materyallerin bulunduğu 175 bini geçen koleksiyona sahip.

Koç Üniversitesi’ne yerleştirilen öğrencilerin büyük bir bölümünü ÖSS’de ilk yüzde birlik dilime girenler oluşturuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Hayatınızın en önemli tercihlerinden birisini yapmak üzeresiniz. Dikkat etmeniz gereken noktalar kendinizi iyi tanımak, ilginizi çeken konuları iyi belirlemek; meslekler, eğitim programları ve çalışma yaşamı ile ilgili değişik kaynaklara başvurmak ve en önemlisi tercihlerinizi yetenek ve isteklerinizin uyumlu olacağı bir doğrultuda yapmanızdır. Nitelikli öğrenci, nitelikli öğretim üyesi ve nitelikli altyapı" bir üniversiteyi başarıya götüren temel öğelerdir. Koç Üniversitesi’nde, öğrencilerimizi mesleki eğitimle donatırken, bireysel gelişimlerini de sağlamanın gerektiğine inanmaktayız. Programlarımızdaki serbest seçimli derslerin zenginliği ve esnekliği her öğrencinin kendisini bireysel amaç ve özlemlerine göre yetiştirmesine olanak sağlamaktadır." 

Şimdilik KOÇ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

KOÇ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,KOÇ ÜNİVERSİTESİ nerede,KOÇ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,KOÇ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,KOÇ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,KOÇ ÜNİVERSİTESİ ili,KOÇ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir