LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1990

Telefon: 0 392 660 20 00

Faks: 0 392 727 75 28 

Internet: www.lefke.edu.tr

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi Gemikonağı – Lefke ?KKTC

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: 200 dönüm arazi üzerine kurulu olan üniversite Lefke?ye 2 km uzaklıkta.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 5 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 2 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: 195 yatak kapasiteli konforlu yurtlar öğrencilere hizmet veriyor.

Beslenme: Kampüs içinde aynı anda 300 kişiye hizmet verebilecek 2 yemekhane ve 250 kişiyi ağırlayabilecek 2 kantin bulunuyor.  

Teknoloji: Üniversitede 6 bilgisayar laboratuvarı var. Bilgisayarlar günün her saatinde internete bağlı ve öğrencilerin kullanımına açık.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin sağlık merkezinde 1 uzman doktor ve 1 psikolog ile öğrencilere yardımcı olunuyor.

Barınma: Üniversite kampusu 1800 kapasiteli yurt bulunuyor. 

Burs: Öğretmen çocuklarına, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Mensubu çocuklarına KKTC’de görev yapan T.C Elçilik mensubu çocuklara yüzde 33, yüzde 50 burs üniversiteye kayıt yaptıracak kardeşlerden birine sağlanıyor. Ayrıca akademik başarı ve sporcu bursu da veriliyor.

Genel Bilgi: Kıbrıs Bilim Vakfı tarafından kurulan üniversite 1993 yılında YÖK tarafından da tanındı. Lefke Avrupa Üniversitesi KKTC’nin kuzey batısında yer alıyor. Başkent Lefkoşa’ya 45 dakika uzaklıkta. Hazırlık okulu yeterli düzeyde İngilizcesi olmayan öğrencileri fakülte programına hazırlıyor. Öğrencilerin çalışma becerileri, rehberlik ve girecekleri fakültelere yönelik teknik İngilizce ile destekleniyor. Öğrenciler bilgisayar laboratuvarlarında günün her saatinde internete bağlanarak diledikleri alanda araştırma yapma imkanına sahip. Üniversiteye kayıt yaptıran her öğrenci Öğrenci Birliği’nin doğal üyesi oluyor. Öğrenci Birliği öğrencilerin idari ve akademik sorunlarıyla ilgilenmekle birlikte sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri organize ediyor. Üniversitede 30’dan fazla öğrenci kulübü bulunuyor. Müzikten spora, folklorden tiyatroya, danstan dağcılığa kadar birçok alanda hizmet sunuyor. Üniversitenin ana hedefi ise; "Öğrencileri 21. yüzyılın dinamik ortamına, yaşamda karşılaştığı sorunları çözen, yaratıcı, kendine güvenen, rekabetçi gençler olarak yetiştirmek" şeklinde açıklanıyor. 

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversite ve meslek seçimi bundan sonraki bütün yaşamınızı etkileyecek çok önemli bir karardır. Öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz eğitim kalitemizin göstergesidir. Bütün bu hizmetler ancak kar amaçlı olmayan bir üniversitenin sunabileceği fiyatlarla ve en geniş burs olanaklarımızla sizlerin seçiminize sunulmaktadır. Bu özelliklere sahip üniversitemizde size en uygun mesleği kazandıracak eğitim dalını seçmeniz dileğiyle başarılar diliyor ve hoş geldiniz demek istiyorum" 

Şimdilik LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ nerede,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ bilgileri,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ ili,LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir