MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1882

Telefon: 0212 252 16 00

Faks: 0212 244 03 98 

Internet: www.msu.edu.tr

Adres: Meclis-i Mebusan cad. No:24 Fındıklı – İSTANBUL 

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Avrupa yakasında farklı yerlerde 43 463 m2?lik alana sahip.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 2 enstitü ve 5 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı yurtlardan yararlanabiliyor.

Beslenme: Merkez binasında ve Beşiktaş, Balmumcu, Konservatuar binalarında yemekhaneler, kantin ve kafeteryalar bulunuyor.

Teknoloji: Bilgi işlem Merkezi, gerekli olan hizmetleri sağlıyor. Akademik birimlerin ihtiyacı olan internet bilgisayar ağına bağlanılmış.

Sağlık hizmetleri: Sağlık hizmetlerinin görülebilmesi için 4 doktor, 2 diş hekimi, 1 eczacı, 1 laborant ve 3 hemşire görev yapıyor.

Barınma: Üniversitenin yurt binası bulunmuyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlar var. 

Burs: Üniversite bünyesinde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Sosyal Hizmetleri birimi bütçe imkanları doğrultusunda bir defaya mahsus olmak üzere fakir öğrencilere burs, kitap, kırtasiye ve beslenme için yardım ediyor. 

Genel Bilgi: Batılı anlamda Türk Resim Sanatının da öncülerinden olan ilk Türk Müzecisi Osman Hamdi Bey’in girişimleri sonucu 1883 yılında "Sanayi-i Nefise Mekteb -i Alisi" adı altında kurulan ve 1928 yılında "Güzel Sanatlar Akademisi" adını alan üniversite Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin ve Cumhuriyet Türkiyesi’nin kuruluş günlerinin, resim ve heykelden başlayarak tüm plastik sanatlar ve mimarlık alanlarındaki ilk kadrolarını yetiştirdi.

Üniversitenin Fındıklı Merkez Binasında Rektörlük, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakülteleri ve Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitüleri ile Genel Sekreterlik ve İdari Birimler bulunuyor.

Fen-Edebiyat Fakültesi ile Bütçe Dairesi Başkanlığı ve diğer bazı idare birimler Beşiktaş’ta, Devlet Konservatuvarı Akaretler’de, Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programı Fındıklı’daki Zevki Kadın Sıbyan Mektebinde, Moda-Konfeksiyon Programı Bakırköy Sümerbank Konfeksiyon Müessesesi içinde, Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Salıpazarı’nda, Resim ve Heykel Müzesi Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi’nde, Sinema- Tv Araştırma ve Uygulama Merkezi Balmumcu’da yer alıyor.

Üniversitemin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı öğrenci etkinlikleri koordinatörlüğü bünyesinde faaliyet gösteren, öğrencilerin sosyal, kültür ve spor etkinliklerini gerçekleştirdiği 38 kulüb bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemizi tercih edecek adaylara, sevgi ve sanat dolu başarılı bir yaşam diliyorum." 

Şimdilik MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ nerede,MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ bilgileri,MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ ili,MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir