MERSİN ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.MERSİN ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1992

Telefon: 0 324 361 00 17

Faks: 0 324 361 00 74

Internet: www.mersin.edu.tr

Adres: Mersin Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Çiftlikköy Kampusu 33343 – Mersin 

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Şehir merkezinde Çiftlikköy Merkez kampusü (merkeze 14 km uzaklıkta); Yenişehir Kampüsü (Mersin-Mezitli yolu üzerinde) ve Tece kampusü (Tece Kasabası) bulunuyor. 

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 3 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 4 enstitü ve 3 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı 1 208 kişilik Mersin Öğrenci Yurdu hizmet veriyor. Bunun yanında özel yurtlarda da barınma imkanı bulunuyor.

Beslenme: Öğrencilerin yemek ihtiyacı karşılanabiliyor. Bunun yanında çok sayıda kantin hizmet veriyor.

Teknoloji: Üniversite, çağımızın bilgi işlem ağı olan internete bağlanmış durumda.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin sağlık biriminde 4 doktor, 1 psikolog, 1 diş hekimi ve 7 hemşire görev yapıyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenciler için 700, erkek öğrenciler için 540 olmak üzere toplam 1240 kişilik yatak kapasitesi bulunuyor. Ayrıca Gülnar MYO bünyesinde 200 yatak kapasiteli öğrenci yurdu var. 124 yatak kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdu Tece Kampusu’nda hizmet veriyor. 

Burs: Üniversitenin bursu bulunmuyor.

Genel Bilgi: Mersin Üniversitesi genç ancak gelişmekte olan üniversitelerimizden birisi. Çiftlikköy Merkez Kampusu’nda bulunan, 3000 oturma kapasiteli amfitiyatro, Üniversite ve kentte sosyal hayatı canlandırma yolunda büyük bir ihtiyacı karşılamakta; çeşitli bilimsel ve kültürel etkinlere ev sahipliği yapmakta.

Mersin Üniversitesi Spor Tesisleri; Çiftlikköy Kampusu’nda çim futbol sahası, halı saha, atletizm pisti, tenis kortları, çim ve kum voleybol sahaları, basketbol ve hentbol sahaları, mini golf alanı ile kapalı cimnastik salonu ve çok amaçlı kapalı spor salonundan oluşuyor.

Üniversitenin Yenişehir Kampusu’nda bir yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahası var. Ayrıca Tece Kampusu’ndaki yüzme havuzu, Üniversitenin öğrenci ve personelinin kullanımına açık.

Mersin Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan öğrenci toplulukları, öğretim elemanlarından görevlendirilen danışmanlarıyla birlikte çeşitli bilimsel, kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyor.

Atatürkçü Düşünce Topluluğu, bilgisayar topluluğu, biyoloji topluluğu, çevre topluluğu, doğa ve kültür var. koruma top., felsefe topluluğu, fizik topluluğu

İngiliz dili öğretmenliği topluluğu, iktisadi ve idari bilimler topluluğu, matematik topluluğu gibi öğrencilerin bir araya geldikleri çok sayıda etkinlikler bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Mersin Üniversitesi, bilgiyi üreten, yaratıcı, rekabete açık ve modern dünyanın gerektirdiği donanımlara sahip bireyler olarak yetiştirmek için gerekli tüm niteliklere sahiptir. Mersin Üniversitesi, genç bir üniversite olmasına rağmen, hem üstün nitelikli akademik kadrosu, hem yüksek akademik standartları, hem de olağanüstü dinamizmi ile kısa sürede ülkemizin en büyük üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Atatürk İlke ve Devrimlerini rehber edinen, çağdaş, değişime ayak uydurabilen ve akademik yaşamda toplam kalite felsefesini benimsemiş olan üniversitemiz, bireysel performansınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardım edecek ve size mükemmel bir kariyer fırsatı sunacaktır." 

Şimdilik MERSİN ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

MERSİN ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,MERSİN ÜNİVERSİTESİ nerede,MERSİN ÜNİVERSİTESİ bilgileri,MERSİN ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,MERSİN ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,MERSİN ÜNİVERSİTESİ ili,MERSİN ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir