Orman İşletmeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Orman İşletmeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Orman İşletmeciliği


Programın Amacı

Orman işletmeciliği programının amacı, orman kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve işletilmesinde orman mühendisine yardımcı ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Orman işletmeciliği programında genel matematik, temel bilgi teknolojileri, orman zoolojisi, orman botaniği, orman inşaatı, orman ekolojisi, toprak ilmi ve ölçme bilgisi gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Orman İşletmeciliği programında okumak isteyenlerin başta biyoloji olmak üzere fen konularına ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan hoşlanan, başkaları ile iletişim kurabilen, bedence sağlam ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Orman işletmeciliği programını bitirenlere “Orman İşletmeciliği Teknikeri” unvanı verilir. Orman işletmeciliği teknikeri, orman mühendisi tarafından hazırlanan ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve mera ıslahı, ormanların doğal ve yapay yollarla gençleştirilmesi, enerji ormanı oluşturulması, milli parkların belirlenmesi gibi projelerin gerçekleşmesi için gereken araç ve gereçle insan gücünün sağlanmasında, iş planının yapılmasında mühendise yardımcı olur, çalışmaların plana göre yürütülmesini denetler ve sonucu mühendise bir raporla iletir.
Çalışma Alanları

Mezunların
Çalışma Alanları

Orman Bakanlığı’na bağlı kuruluşlardır. Ayrıca ormancılıkla ilgili özel bazı kuruluşlarda iş bulmaları mümkündür.
Orman İşletmeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Orman İşletmeciliği nasıl bir meslektir,Orman İşletmeciliği ile ilgili bilgiler,Orman İşletmeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir