Organik Tarım Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Organik Tarım Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Organik Tarım


Programın Amacı

Organik tarım programının amacı, orta veya daha büyük ölçekli tarım tesislerinde, tarım ve organik tarım tekniklerinin uygulanabilmesi için gerekli bilgi ve beceriye sahip, organik tarım koşullarında üretilecek ürünlerin üretim, işleme ve pazarlaması işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Organik tarım programında matematik, hayvansal ve bitkisel üretim, organik tarımın genel ilkeleri, ekoloji, zooloji, genetik, küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvanları yetiştiriciliği, organik ürünleri işleme teknolojisi ve pazarlaması gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Organik tarım programında okumak isteyen bir kimsenin tarım ve çevreye ilgi duyması, bitki yetiştirmekten ve açık havada çalışmaktan hoşlanması beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Organik tarım programını bitirenlere “”Organik Tarım Teknikeri”” unvanı verilir. Organik tarım teknikerleri, organik bir tarım tesisinin kurulması için gerekli temel unsurları saptar, kendi işletmesini kurup işletebilmesi için gerekli olan mevzuatı uygulayabilir, daha sağlıklı yeni nesiller yetiştirebilmek için doğal gıdaların üretimini, kalitenin arttırılmasını ve tüketiciye ulaştırılmasını sağlar.
Çalışma Alanları

Organik tarım teknikerleri kendi işletmelerini kurabilecekleri gibi Tarım Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı tarım işletmelerinde ya da tarımla ilgili faaliyet gösteren özel kuruluşlarda çalışma olanaklarına sahiptirler.
Organik Tarım ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Organik Tarım nasıl bir meslektir,Organik Tarım ile ilgili bilgiler,Organik Tarım detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir