Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği


Programın Amacı

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri, kuyumculuk, aksesuar bilgisi, dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam, ve göz-el koordinasyonu yeteneği, tasarım, çizim yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli ve titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği programını bitirenlere “”Takı Teknikeri”” unvanı verilir. Takı teknikerleri, kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.
Çalışma Alanları

Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler. .
Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği nasıl bir meslektir,Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği ile ilgili bilgiler,Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir