Tapu Kadastro Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tapu Kadastro Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tapu Kadastro


Programın Amacı

Tapu kadastro programının amacı, tapu sicillerinin tutulmasına ilişkin temel kurallar ile tapu sicilinin oluşturulmasını amaçlayan kadastro teknikleri konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tapu kadastro programında, bilgisayar, ölçme bilgisi, tapu mevzuatı, kamu hukuku, anayasa ve idare hukuku, medeni hukuk ve borçlar hukuku, tapu sicil hukuku, imar ve kamulaştırma mevzuatı, miras hukuku, kadastro bilgisi ve halkla ilişkiler gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Bu programa girmek isteyen öğrencilerin sosyal bilimlere, özellikle sosyoloji ve hukuk konularına ilgi duymaları gerekir. Bu meslek elemanlarının dikkatli, sorumluluk sahibi, ayrıntılarla uğraşmaktan bıkmayan ve ekip çalışmasından hoşlanan kimseler olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programdan mezun olanlara “”Tapu Kadastro Meslek Elemanı”” unvanı verilmektedir. Mezunlar tapu sicil müdürlükleri hizmetlerinde ve kadastro hizmetlerinde görev yaparlar.
Çalışma Alanları

Tapu kadastro mezunları Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, TEK, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, İller Bankası, belediyeler gibi kamu kuruluşları ile harita, parselasyon, imar planı, yol, baraj gibi hizmetler yapan müteahhit firma ve şirketlerde kolaylıkla iş bulma olanaklarına sahiptirler.
Tapu Kadastro ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tapu Kadastro nasıl bir meslektir,Tapu Kadastro ile ilgili bilgiler,Tapu Kadastro detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir