Tarımsal İşletmecilik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tarımsal İşletmecilik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tarımsal İşletmecilik


Programın Amacı

Tarımsal İşletmecilik programının amacı, tarım işletmelerinin planlanması ve yönetimi konusunda çalışacak ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tarımsal İşletmecilik programında matematik, tarımsal botanik, meteoroloji, bilgisayar, istatistik, tarımsal ekoloji, bahçe tarla tarımı, tarım hukuku, tarımsal kooperatifçilik, tarımsal işletmelerin planlanması, tarım alet ve makineleri gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Tarımsal İşletmecilik programında okumak isteyenlerin hem biyolojiye hem ekonomiye ilgi duyan açık havada çalışmaktan hoşlanan, başkalarını etkileyebilen, girişimci kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Tarımsal İşletmecilik programını bitirenlere “”Tarımsal İşletme Teknikeri”” unvanı verilir. Tarımsal İşletme teknikerleri çiftliklerin ve tarımsal işletmelerin yönetim planının hazırlanması ve yürütülmesi; çiftlikte üretilecek ürünlerin belirlenmesi, çalışacak elemanların seçimi, hammaddenin satın alınması verimli ürün elde edilmesi ve ürünlerin pazarlanması ile ilgili tüm işlerde ziraat mühendisine yardımcı eleman olarak çalışır.
Çalışma Alanları

Tarımsal İşletme teknikerleri Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na veya özel sektöre ait çiftliklerde görev alabildikleri gibi kendi çiftliklerinin yönetimini de yapabilirler.
Tarımsal İşletmecilik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tarımsal İşletmecilik nasıl bir meslektir,Tarımsal İşletmecilik ile ilgili bilgiler,Tarımsal İşletmecilik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir