Tekstil Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tekstil Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tekstil


Programın Amacı

Tekstil programının amacı tekstil endüstrisinin ihtiyacı olan ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tekstil programında okutulan belli başlı dersler matematik, fizik, kimya, teknik resim, statik, dinamik, tekstil malzemeleri, fiziksel-kimyasal tekstil muayeneleri, iplik teknolojisi, meslek hesaplarıdır. Eğitim kuramsal ve uygulamalı olarak yürütülür.
Gereken Nitelikler

Tekstil programında başarılı olabilmek için matematik ve fen derslerinde iyi yetişmiş olmak, mekanik araç ve gereçlere ve tekstil üretimine ilgi duymak gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “”Tekstil Teknikeri”” unvanı verilir. Tekstil teknikerleri tekstil fabrikalarında ara eleman olarak, bazen de kısım şefi olarak çalışırlar. İşletmede işçi ile mühendis arasında köprü görevi yaparak işletmenin randımanlı çalışmasına katkıda bulunurlar. Ayrıca arıza yapan tekstil makinelerini de onarırlar.
Çalışma Alanları

Ülkemiz tekstil endüstrisinde gelişmiştir. Ancak tekstil teknikeri yetiştiren kurumların sayısı oldukça azdır. Bu nedenle mezunların iş bulma sorunu yok sayılır.
Tekstil ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tekstil nasıl bir meslektir,Tekstil ile ilgili bilgiler,Tekstil detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir