Termik Santrallerde Enerji Üretimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Termik Santrallerde Enerji Üretimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Termik Santrallerde Enerji Üretimi


Programın Amacı

Termik Santrallerde Enerji Üretimi programının amacı, termik santrallerde enerji üretilmesi ve iletilmesi aşamasındaki her türlü bakım ve onarım işlerinde elektrik mühendisleri ile usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bu programda mesleki deontoloji, matematik, teknolojinin bilimsel ilkeleri, doğru akım devre analizi, ölçme tekniği ve uygulamaları, analog elektronik, elektrik makineleri ve laboratuar, programlanabilir denetleyiciler, enerji dağıtımı, güç elektroniği gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Bu programda okumak isteyenlerin, proje okuma ve çizim yeteneği gelişmiş, matematik ve fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, bedence sağlam ve dayanıklı, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Termik Santrallerde Enerji Üretimi Programını bitirenlere “Tekniker” unvanı verilir.
Çalışma Alanları

Termik Santrallerde Enerji Üretimi Teknikeri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Elektrik Dağıtım ve Üretim Müdürlüklerinde, Termik Santral İşletme ve Üretim Müdürlüklerinde görev alabildikleri gibi piyasada elektrik üretim ve iletim işlerini yapan özel işyerlerinde de çalışabilirler.
Termik Santrallerde Enerji Üretimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Termik Santrallerde Enerji Üretimi nasıl bir meslektir,Termik Santrallerde Enerji Üretimi ile ilgili bilgiler,Termik Santrallerde Enerji Üretimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir