ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Özel

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: 0 392 671 11 11

Faks: 0 392 671 11 22 

Internet: www.ciu.edu.tr

Adres: UKÜ Haspolat Kampusü Lefkoşa -KKTC

Öğrenim Dili: Türk Dili ve Edebiyatı bölümü hariç tüm bölümler İngilizce 

Yerleşim: Lefkoşa?nın Ortaköy semtinde olan üniversite kampüsü, şehir merkezine 5 km uzaklıkta.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 4 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 enstitü ve 6 laboratuvar bulunuyor.

Barınma: Bütün öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak kapasitede, her türlü konfora sahip yurtlar var.

Beslenme: Kampüs içerisinde ve yurtta yemek ihtiyacını karşılayabilecek kafeteryalar mevcut.

Teknoloji: Üniversitenin bilgisayar laboratuvarlarında ders esnasında her öğrenciye bir kişisel bilgisayar düşüyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitede bir hasta bakıcı gözetiminde bir sağlık merkezi bulunuyor.

Barınma: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, öğrencilerin büyük bir bölümünün ihtiyacını karşılayacak kapasitede yurtlara sahip. Yurt kapasitesi 1465. 

Burs: Akademik başarılar burslarla teşvik ediliyor. Birden fazla burs hak eden öğrencilerin burs oranı toplamı yüzde 50’yi geçmiyor. Tüm akademik burslar öğrencinin genel not ortalaması ve dönem not ortalamasının 4.00 üzerinden 2.50 ve üzeri olduğu sürece devam ediyor. 

Genel Bilgi: YÖK tarafından denklik verilen üniversite, öğrencilerine daha iyi bir eğitim öğretim verebilmek için, çağdaş gelişmelere paralel olarak fiziksel altyapısını, araştırma ve eğitim donanımlarını hızla yeniledi.

Üniversite kampusünün merkezi konumundaki öğrenci merkezi, lokanta, kafeterya, internet cafe, oyun ve eğlence alanı, cep sineması, kitap kırtasiye ve hediyelik eşya mağazası, öğrenci birliği ve kulüpleri, aktivite odaları ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Oteli’nden oluşuyor. Turizm Otelcilik öğrencilerine staj imkanı yaratan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Oteli’nde öğrenciler indirimli konaklıyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kaliteli eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle de öğrencilerine en iyiyi verme amacında. Spor yapma olanağının tanındığı mekanların yanı sıra, Kuzey Kıbrıs’ı kapsayan hafta sonu gezi ve piknikleri, kampus içinde düzenlenen yemek ve balolar, spor etkinlik ve yarışmaları üniversitenin diğer cazip yönleri.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en genç üniversitesi. Öğrencilerimizden gördüğümüz yoğun ilgi, doğru yolda ilerlediğimizin ispatı ve geçmişte gösterilen çabaların ürünüdür. Önümüzdeki dönemlerde bu ilginin daha da artacağına ve üniversitenin adına yaraşır bir biçimde, uluslararası düzeyde saygın bir üniversite olma yolunda önemli mesafeler alınacağı inancımız eksiksizdir" 

Şimdilik ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ nerede,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ ili,ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir