YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Özel

Kuruluş Tarihi: 1988

Telefon: 0 392 223 64 64 

Faks: 0 392 223 64 61 

Internet: www.neu.edu.tr

Adres: Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa KKTC

Öğrenim Dili: İngilizce – Türkçe

Yerleşim: Şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta 350 dönümlük arazi üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 8 fakülte, 2 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 5 araştırma merkezi var.

Beslenme: Merkezi kafeterya, öğrencilerin kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ihtiyacını karşılayabilecek şekilde. Her gün 2 000 kişiye hizmet verebilecek bir yapıya sahip. Ayrıca her bölümün kantini var.

Teknoloji: Öğrencilere 16 eğitim ve araştırma laboratuvarı hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlıkla ilgili problemlerde üniversitenin anlaşmalı olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi yardımcı oluyor.

Barınma: Üniversite kampusünde ikisi kız, ikisi erkek olmak üzere toplam 800 kapasiteli yurdu bulunuyor. 

Burs: Kontenjan, ÖSYM, KKTC adaylarına tahsis burs, üçüncü ülke öğrenci bursu ile başarı ve sporcu bursu veriliyor. 

Genel Bilgi: Yakın Doğu Üniversitesi akademik çalışmalar yanında gençleri sosyal ve kültürel alanlarda birleştirmek için, kültürel etkinliklere büyük önem veriyor. Bu çerçevede kampus alanı içinde bulunan kültür merkezinde konferans, sergi, konser ve sinema etkinliklerinin yanında uluslararası kongreler düzenliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin 40’aü yakın ülkeden öğrencisi var. Akademik yıl, kayıtlar ve sınavlar dahil olmak üzere her biri asgari 16 haftadan oluşan güz ve bahar yarı yıllarından oluşuyor. Yaz döneminde yapılan 8 haftalık eğitimle başarılı öğrencilere daha kısa sürede mezun olma imkanı verilirken, başarısız dersleri bulunan öğrencilere de yeni bir olanak tanınıyor.

Çağdaş eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına göre donatılan üniversite kütüphanesi her konuda araştırma yapmak isteyen öğrenci ve öğretim elemanlarının hizmetinde.

Bilimsel ve teknolojik araştırmalardaki son gelişmeleri yakından izleyen üniversitenin değişik bölümlerinde eğitim ve araştırma laboratuvarları da var.

Şimdilik YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ nerede,YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ bilgileri,YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ili,YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir