BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 10 Eylül 1971

Telefon: +90 212 359 54 00

Faks: +90 212 265 63 57 / 359 73 61

Internet: www.boun.edu.tr

Adres: Boğaziçi Ünv. 34342 Bebek, İstanbul

Öğrenim Dili: İngilizce, Türkçe

Yerleşim: Üniversite Bebek, Kuzey Hisar, Uçaksavar, Kandilli ve Kilyos Sarıtepe kampüslerinde yerleşim durumunda.

Eğitim: İngilizce olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde, 4 fakülte(eğitim, fen-edebiyat, iktisadi ve id.bil., mühendislik), 2 yüksekokul, 7 enstitü ve 15 araştırma merkezi bulunuyor.

Beslenme: Kampüste 5 000 öğrenci yemekhaneden yararlanabiliyor.

Teknoloji: Boğaziçi üniversitesi Bilgi işlem Merkezi, üniversitenin 1 000?i aşkın bilgisayarını aynı yapıda bütünleştiren yerel bilgisayar ağını işletiyor. Ulusal ve uluslar arası iletişim ağlarına bağlantısı, kişisel bilgisayar laboratuvarları ve elektronik haberleşme imkanları ile 11 000?i aşkın kullanıcıya 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitedeki 5 yataklı revirde 6 doktor, 2 sağlık memuru, 3 diş hekimi, 6 hemşire, 1 eczacı ve 1 biyolog hizmet veriyor.   

Spor tesisleri: Kampüslerde çim ve sentetik zeminli olmak üzere 2 futbol sahası, 6 kulvarlı tartan atletizm pisti, tam donanımlı fitness center, biri 2 500 seyirci kapasiteli olmak üzere 2 kapalı spor salonu, 1 masa tenisi odası, 3 açık 2 kapalı 5 tenis kortu, açık basketbol sahaları, yüzme havuzu, 5 tekne kapasiteli kürek kayıkhanesi bulunuyor.

Barınma: Toplam 1392 kız ve 1368 erkek öğrenci üniversitenin yurtlarında barınabiliyor. 

Burs: *Başarı Bursu: Bölümlere birincilikle giren öğrencilere ve kayıt olduğu bölümü birinci tercih olarak ilk beş içinde kazananlara "Başarı Bursu" veriliyor. Başarı Bursu öğrencinin genel not ortalaması 4.00 üzerinden 3.00 ‘ün altına düşmediği sürece devam ediyor. 

Rektörün Adaylara Mesajı: "Yıllarca süren bir maratonun sonuna yaklaşıyorsunuz. Çok yakında yapacağınız seçim, yaşamınızın bundan sonraki günleri için şüphesiz önemli bir etkiye sahip olacak, geleceğinizi şekillendirecek. Üniversitemiz bu çok kıymetli insan kaynağını, değerini daha da arttırarak ülkemize kazandırmak için tüm gücüyle çalışıyor, öğretiyor ve sizlerden öğreniyoruz. Sizlerin heyecanı ve dinamizmi, 141 yıllık bir kurumun deneyimi ve mirası ile birleşiyor. Öğrencisi, öğretim üyesi, mezunu, çalışanıyla "Boğaziçi üniversitesi" büyük bir ailedir. Boğaziçi üniversitesi’nin bu aileden ve köklü gelenekten aldığı güçle ve deneyimle ulaşmış olduğu noktanın bir benzeri yurt dışında en üst düzeyde üniversitelerde görülüyor. Türkiye’ye hizmette hep önde olmuş bir camianın içinde benim de yerim olmalı diyorsanız, sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız" 

Genel Bilgi: Akademik ve idari yetkinliği Avrupa Üniversiteler Birliği (CRE) tarafından onaylanan Boğaziçi Üniversitesi, üniversite sınavında dereceye giren öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversiteler arasında bulunuyor. Avrupa, Amerika, Japonya’daki birçok üniversite ile geliştirilmiş olan değişim programları yalnızca üniversiteye ödenen katkı payı karşılığında eğitimin bir dönem boyunca bu ülkelerden birinde sürdürülmesini sağlıyor. Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler ikinci sınıftan itibaren başvuru yapabiliyor.

Öğrenci Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde öğrencilerin üniversite yaşamları süresince ruh sağlığını güçlendirmek ve gelişmelerine destek olmak amacıyla rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veriliyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere oryantasyon programları düzenleniyor.

Bilgi İşlem Merkezi 10 bilgisayar laboratuvarı ile üniversite genelinde 2 bin 500’ü aşkın bilgisayarı bütünleştiren yerel ağ ve internet servisi sağlıyor. Üniversite öğrencilerine spor olanakları da tanıyor. Uçaksavar Spor Kompleksi, 2 bin seyirci kapasiteli kapalı tribünlü çim futbol sahası, 6 kulvarlı tartan atletizm pisti, tam donanımlı fitness center, bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonundan oluşuyor. Diğer kampuslerde de zengin spor sahaları bulunuyor.

Şimdilik BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ nerede,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ili,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir