FATİH ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.FATİH ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

FATİH ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: +90 212 889 08 10

Faks: +90 212 889 08 51

Internet: www.fatih.edu.tr

Adres: Fatih Üniversitesi 34500 Büyükçekmece – İstanbul 

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: istanbul Kampüsü Beylikdüzü / Büyükçekmecede, Ankara?daki kampüsü ise Emek?te bulunuyor.

Akademik birimler: Bünyesinde 4 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Kampüste 2 000 kişi kapasiteli yemekhane var. Ayrıca yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veriliyor. 

Teknoloji: Öğrenciler üniversitede toplam 42 bilgisayardan oluşan 2 laboratuvardan yararlanıyorlar. Hadımköy ve Beylikde de 150 adet bilgisayar, fen-edebiyat fakültesinde 25, kütüphanede15 bilgisayarlık 2 lokal ağ, dial up internet erişimi, web sitesi ve 30 adet elektronik posta kutusu bulunuyor. 

Sağlık hizmetleri: Üniversitede 1 doktor ve 1 hemşire var. Gerekli durumlarda öğrenciler anlaşmalı hastanelere gönderiliyor.

Barınma: Üniversitenin 450 kişi kapasiteli 4 adet yurdu bulunuyor. 

Burs: Bütün burslu öğrencilere aylık özel burs veriliyor. Bütün burslu öğrencilere her öğretim yılı başında ders kitabı 3. öğretim süresi boyunca her akademik yıl sonunda yapılacak değerlendirmeye göre hazırlık sınıfı hariç üstün başarı gösteren öğrencilere, o yılı izleyen öğretim yılı için geçerli olmak üzere karşılıksız akademik başarı bursu 8 ay süre ile veriliyor. Her sınıfın burslu olmayan öğrencileri arasından yıl sonu itibariyle son yılın ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden en az 3.50 olan en başarılı bir öğrenciye bir sonraki yıl 8 ay süre ile akademik başarı bursu verilmekte. 

Genel Bilgi: Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi 1983 yılında kuruldu. Üniversite kuruluş amacını, "Ülke kalkınmasında büyük bir öneme sahip olan bilim ve teknolojinin öğretimi ve bu alandaki çalışmaların desteklenmesi" olarak açıklıyor. Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Tıp ve Fen Edebiyat Fakülteleri’nin bulunduğu üniversite’ye kayıt olan öğrenciler İngilizce yeterlik sınavına tabi tutuluyor. Başarı puanı ise yüzde 70.

Üniversitenin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarında karşılaşabilecekleri bireysel, sosyal, aile ve benzeri problemlerin çözümünde yardımcı olunuyor. Ayrıca öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımaları ihtiyaçları doğrultusunda testler uygulanmakta, bireysel ve grupla danışma oturumları yapılmakta.

Kariyer Planlama Merkezi’nde ise aktif iş ve staj yeri arayan öğrenciler ile Fatih Üniversitesi’nden doğrudan eleman talebinde bulunan şirketleri bilgisayar ortamında buluşturuyor. Üniversitenin kampusündeki revir hafta içi her gün bir doktor ve hemşire ile öğrencilere hizmet veriyor. Ayrıca öğrencilerin sağlık durumlarını belirlemeleri için testler uygulanıyor, bireysel ve grupla danışma oturumları yapılıyor. Öğrencilerin kullanımına sunulan halı saha, minyatür kale futbol, voleybol, basketbol, tenis sahaları ve fitness center ile step-aerobik salonu bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz henüz çok genç. Ama bu kısa süre içinde beklenmeyen bir hızla teknik altyapısını tamamladı ve modern laboratuarları, sosyal ve akademik faaliyetleri ile ülkemizin en başarılı birkaç üniversitesi arasında yerini aldı. Nitekim bu yıl öğretim üyesi başına yapılan yayın sayısına göre Türkiye’deki üniversiteler arasında 5. sırada oluşu bunun en iyi göstergesi. Fatih Üniversitesi’nin seçkin bir öğretim kadrosu; canlı, hareketli, renkli, samimi ve hür bir fikir ortamı; kütüphane, yurt ve ulaşım imkanları; konserler, geziler, milli ve uluslararası kongre ve konferanslar… Fatih üniversitesi’nde bunların hepsi bir arada hizmetinize sunulmuştur. Kısacası burada başka bir üniversitede bulacağınız imkanların daima bir adım ötesini düşünebilirsiniz. Amacımız, çağın gerektirdiği her türlü bilgilerle donanmış gençleri yetiştirmektir" 

Şimdilik FATİH ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

FATİH ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,FATİH ÜNİVERSİTESİ nerede,FATİH ÜNİVERSİTESİ bilgileri,FATİH ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,FATİH ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,FATİH ÜNİVERSİTESİ ili,FATİH ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir