MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.MALTEPE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: 0 216 626 10 50 

Faks: 0 216 626 10 70 

Internet: www.maltepe.edu.tr

Adres: Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe İstanbul

Öğrenim Dili: Türkçe-İngilizce olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte ve 1 yüksekokul bulunuyor.

Barınma: Öğrencilerin barınabileceği yurt bulunmuyor. Maltepe Merkez Kampus içinde öğrenci evleri bulunuyor. 

Beslenme: Öğrencilerin yemek ihtiyacı karşılanabiliyor. Bunun için yemekhane ve kafeterya mevcut.

Teknoloji: Üniversitenin öğrencileri internet ağı bulunan bilgisayarlardan yararlanabiliyor. Ayrıca üniversitenin öğrenci işleri ve akademik kadroları bilgisayar ağını kullanıyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde öğrencilere yardımcı olunuyor. Acil vakalarda üniversitenin Tıp Fakültesi Hastanesi?nden yararlanılabiliyor.

Burs: Üniversitede üç yarı burs veriliyor. YÖK tarafından verilen bursun yanı sıra başarı ve spor bursları da var. 

Genel Bilgi: Maltepe Üniversitesi İstanbul Marmara Eğitim Vakfı tarafından kuruldu. Eğitime ayrılmış binaların dışında 500 öğrenciyi barındırabilecek öğrenci evlerinin de bulunduğu Marmara Eğitim Köyü, sosyal ve kültürel etkinliklerle, spor etkinlikleri açısından gereksinimleri karşılayacak olanaklarla donatılmış.

Kampusta tam olimpik yüzme havuzları, açık kapalı basketbol ve voleybol sahaları, futbol sahaları, tenis kortları, badminton, jimnastik, bilardo, mini golf sahaları, buz pateni pisti bulunuyor.

Üniversitede görsel medya ve dia laboratuvarları, sınırsız internet bağlantılı bilgisayar laboratuvarları, telekomünikasyon teknolojisini kullanmaya yönelik yazılımlar var.

Üniversitenin eğitim öğretim dili Türkçe. Üniversite hedefini ise "Cumhuriyetin temel ilkelerini özümsemiş, Atatürkçü, laik, demokrasinin tüm kurallarına uyan, insan haklarına saygılı, çağdaş, aydın insanları Türkiye’nin geleceğine hazırlamak" olarak açıklıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversiteler üretken, katılımcı ve araştırmacı, bilgiye ulaşmayı öğrenmiş, bağımsız düşünme alışkanlığı kazanmış bireyler yetiştirmelidir. Biz Maltepe Üniversitesi olarak, insani değeri her şeyin önünde tuttuğumuz, sevgi ve dayanışmanın öne çıktığı eğitim ortamımızda, yukarıdaki nitelikleri kazanmış bir yüksek öğretim gençliği yetiştirme misyonu ile eğitim yapmaktayız. Bu evrensel ölçütlerin yanında, önem verdiğimiz diğer hedef, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, Cumhuriyet ilkelerini özümsemiş ve bu ilkelere sahip çıkma bilincini kazanmış bir gençliği yarınlarımıza hazırlamaktır" 

Şimdilik MALTEPE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ nerede,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ bilgileri,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ ili,MALTEPE ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir