MARMARA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.MARMARA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1883

Telefon: 0 212 518 16 00

Internet: www.marmara.edu.tr

Adres: Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampüsü 34722 Göztepe İSTANBUL 

Yerleşim: Üniversitenin birimleri Sultanahmet, Beyazıt, Bahçelievler, Harbiye, Nişantaşı, Tarabya, Maltepe, Göztepe, Bağlarbaşı, Haydarpaşa, Acıbadem ve Anadolu Hisarı semtlerine dağılmış durumda.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 14 fakülte, 8 yüksekokul, 11 enstitü, 29 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

Beslenme: Üniversitenin bütün birimlerinde, öğrencilere düşük ücret karşılığı yemek verilebiliyor.

Teknoloji: Üniversitenin Bilgi-işlem Merkezi Başkanlığı Quadro 950 üzerinde 7 terminalle Unix altında Cobol yazılımı ile tüm üniversite bodrosu hazırlanıyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi 7 şube halinde faaliyet gösteriyor. Bu birimlerde 15 doktor, 5 diş doktoru, 3 psikolog ve 10 hemşire görev yapıyor.

Spor tesisleri: Kampüslerde toplam 3 kapalı spor salonu, 3 kapalı jimnastik salonu, 8 açık hava basketbol ve voleybol sahası, 5 tenis kortu, 1 kapalı güreş salonu ve 3 futbol sahası bulunuyor.

Barınma: Üniversiteye ait toplam 550 yatak kapasiteli, 2 kız öğrenci yurdu mevcut. Üniversite öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı yurtlarda barınabiliyor.

Burs: Rektörlük tarafından 1600 öğrenciye burs veriliyor. 

Genel Bilgi: Marmara Üniversitesi, 14 fakülte, 9 yüksek okul, 11 enstitü ile eğitim öğretime devam ediyor.

Marmara Üniversitesi’nin Avrupa Birliği’ne yaptığı müracaat başarılı bulunup, Avrupa Birliği tarafından kabul edilerek "Erasmus University Charter" ile ödüllendirildi. Böylece Marmara Üniversitesi Avrupa Birliğinin finansal olanaklarından yararlanma imkanına kavuşmuştu.

Avrupa Birliğinin yapacağı finansal destek ile Türk Ulusal Ajasından Öğrenci ve Öğretim elamanı değişimi için ödenek temin edilebilir. Müfredat geliştirme, yoğun kurslar, yaz okulları, Thematic network gibi eğitimle ilgili hazırlanacak projelere veya Avrupa ülkeleri üniversitelerinin hazırladığı projelere katılarak direk olarak Avrupa Birliği’nden kaynak sağlanabilir.

Üniversitenin daire başkanlığı bünyesindeki Spor Şube Müdürlüğü bölümü hafta sonu öğrencilere yönelik olarak ücretsiz spor faaliyetleri düzenliyor. Bu faaliyetler; basketbol, voleybol, satranç, masa tenisi, tenis, dans, fitness, tae – bo, dağcılık gibi dallardan oluşmakta.

Göztepe Kampusunda bulunan spor salonu da öğrencilerin çeşitli spor faaliyetleri için yararlanmasını sağlıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: ""Sevgili öğrenciler; Küresel Eğitime katkılarıyla tanınan, nitelikli öğretim üyesi kadrosu ve geniş imkanlarıyla İstanbul?un her köşesinde bir kampüse sahip olan, dört farklı dilde eğitim ve öğretim veren, Türkiye’nin üçüncü büyük üniversitesi Marmara üniversitesi’nde alacağınız çağdaş eğitim sizleri hayatınız boyunca farklı kılacak ve vizyon sahibi olmanızı sağlayacaktır" 

Şimdilik MARMARA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

MARMARA ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,MARMARA ÜNİVERSİTESİ nerede,MARMARA ÜNİVERSİTESİ bilgileri,MARMARA ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,MARMARA ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,MARMARA ÜNİVERSİTESİ ili,MARMARA ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir