Mekatronik Mühendisliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Mekatronik Mühendisliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Mekatronik Mühendisliği


Programın Amacı

Mekatronik mühendisliği programının amacı, makine ve elektronik mühendisliği ve yazılım teknolojisiyle oluşturulan ürünleri tasarlayan ve üreten mühendisleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Mekatronik mühendisliği programında matematik, fizik, kimya gibi temel derslerin yanı sıra bilgisayar programlama, devre analizi, dijital elektronik, termodinamik, matematik, makine ve malzeme mühendisliği ile ilgili dersler, kontrol sistemleri, mikro-işlemciler, mekatronik tasarım ve teknik seçmeli dersler okutulmaktadır. Öğrenciler kuramsal ve uygulamalı dersler yanında yaz stajları yaparlar.
Gereken Nitelikler

Mekatronik mühendisliği programına girmek isteyenlerin teknolojik gelişmelere ve yeniliklere ilgi duyan, sabırlı, yaratıcı ve girişimci kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mekatronik mühendisliği programını bitirenlere “Mekatronik Mühendisi” unvanı verilir. Mekatronik mühendisleri mekatronik ürün ve sistemlerin tasarım ve üretimi ile ilgili çeşitli endüstri alanlarında çalışırlar.
Çalışma Alanları

Endüstrileşmenin hızla yaygınlaştığı ülkemizde ihtiyaç duyulan mekatronik mühendisliği bölümü mezunlarının kamu ve özel sektörde mekatronik nitelikli ürünlerin ve sistemlerin, tasarım ve üretiminde, tasarım, üretim ve yönetimden sorumlu mühendisler olarak çalışma alanları geniştir. Eğer isterlerse ilgili konularda kendi işlerini de kurabilirler.
Mekatronik Mühendisliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Mekatronik Mühendisliği nasıl bir meslektir,Mekatronik Mühendisliği ile ilgili bilgiler,Mekatronik Mühendisliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir