Medya İletişim Sistemleri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Medya İletişim Sistemleri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Medya İletişim Sistemleri


Programın Amacı

Medya iletişim sistemleri programının amacı, radyo, televizyon ve sinema gibi medya kuruluşlarında görev yapacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Medya iletişim sistemleri programında genel kültür derslerinin yanı sıra, program yapımcılığı, senaryo, halkla ilişkiler, basın ve yayın yoluyla halk eğitimi, kitle araçları ve iletişim, bilgi teknolojisi, yayımcılığın tarihçesi, gazetecilik ve haber analizinin ilkeleri, haber toplama ve haber analizi, görsel haber, yayımcılık ve pazarlama, kitle iletişiminde araştırma yöntemleri, yayımcılık yönetimi, medya ve ahlak gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Medya iletişim sistemleri programında öğrenim görmek isteyenlerin üst düzeyde sözel yeteneğe sahip, Türkçe’yi doğru ve etkili bir biçimde kullanabilen, sosyal bilimler alanında başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, girişimci ve yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Medya iletişim sistemleri programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar, radyo ve televizyonlarda ve sinema sektöründe haber muhabiri, program yapımcısı, yorumcu ve araştırmacı olarak görev yaparlar. Radyo ve televizyonlarda görev yapanlar haber toplarlar, bunların doğruluğunu kontrol edip önem sırasına koyarlar, görüntü ve metinleri düzgün ve etkileyici bir biçimde sunulmak üzere düzenlerler; yorumcu olarak haberleri bütünleştirici ve anlamlandırıcı metinler hazırlarlar.
Çalışma Alanları

Mezunlar, resmi ve özel radyo ve televizyon kurumlarında, sinema sektöründe görev alabilirler. Öğretmenlik meslek bilgisi eğitimi de almış olanlar meslek liselerine gazetecilik ve iletişim alanındaki dersleri okutmak üzere, öğretmen olarak atanabilirler. Kitle iletişim araçları ve yöntemleri geliştikçe bu programlardan mezun olan elemanlara duyulan gereksinim de artmaktadır
Medya İletişim Sistemleri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Medya İletişim Sistemleri nasıl bir meslektir,Medya İletişim Sistemleri ile ilgili bilgiler,Medya İletişim Sistemleri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir