SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.SAKARYA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet 

Kuruluş Tarihi: 3 Temmuz 1992

Telefon: 264-346 0090 (Pbx-10 Hat)

Faks: 264-346 0129

Internet: www.sakarya.edu.tr

Adres: Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü Esentepe Kampüsü 54187 SAKARYA

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite Sapanca Gölü?nün kuzeyinde kent merkezine 8 km uzaklıkta 2 700 dönüm alan üzerine kurulu.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 2 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 2 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Toplam 5 yemekhanede yemek hizmeti veriliyor. Yemekhanelerin yaklaşık 8 000 kapasiteli. Bunun yanında kampüs alanında merkezi kafeterya bulunuyor.

Teknoloji: Üniversitede kullanılan öğrenci ve büro bilgisayar sayısı 930. Üniversite genelinde toplam 30 adet öğrenci bilgisayar laboratuvarı mevcut. 290 kullanıcı internete bağlı.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde 5 pratisyen doktor, 2 diş hekimi, 8 hemşire, 1 laborant ve 1 sağlık teknisyeni hizmet veriyor.

Spor tesisleri: Üniversitede 1 mini futbol sahası, açık spor sahaları, 3 kapalı spor salonu ve olimpik yüzme havuzu var.

Barınma: SAÜ Esentepe Yurdu 550, Kredi Yurtlar Kurumu kız ve erkek Öğrenci yurdu 2000, Hendek Kredi Yurtlar Kurumu 800, SAÜ Berna Yılmaz Yurdu 150, SAÜ Çağdaş Eğitim Vakfı Yurdu 150, KYK. Atatürk Kız Öğrenci Yurdu 300 öğrenci kapasiteli. 

Burs: Sakarya Üniversitesi’ni tercih eden ve genel sıralamada kendi puan türünde ilk 1000’e giren öğrencilere karşılıksız burs veriliyor. Ayrıca SKS Daire Başkanlığı bütçesinden üniversitenin çeşitli birimlerinde part -time olarak çalışan öğrencilere aylık burs veriliyor. 

Genel Bilgi: Sakarya Üniversitesi Adapazarı Meslek Yüksekokulu’nda İnternet Destekli Öğretim veriliyor. Bu öğretim sisteminde, öğretim üyesi ile öğrenciler arasında bir iletişim yolu kurulur. Öğretim üyesi bir uçta ders verirken, öğrenciler iletişim yolunun imkanlarına bağlı olarak evlerinden, farklı binalardan, farklı şehirlerden ve hatta farklı ülkelerden internet üzerinden sisteme katılabilirler; yer ve zaman bağımlılığı bulunmuyor.

Sakarya Üniversitesi’nde 45 ayrı öğrenci kulübü bulunuyor. Üniversitede, spor etkinlikleri Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi bünyesinde düzenleniyor. Üniversitemiz spor hizmetleri futbol, voleybol, hentbol, karate, taek – wando, judo, atletizm, kros, güreş, masa tenisi, badminton ve bilardo dallarından oluşuyor.

Her yıl Mayıs ayında geleneksel "Bahar Şenliği" etkinlikleri düzenleniyor. "Üniversitemizin doğal güzellikleriyle sosyal güzellikleri buluşuyor" sloganı ile spor, kültür ve sanat etkinlikleri bir hafta süreyle Sakaryalıların katılımıyla kutlanıyor.

Sakarya Üniversitesi aynı zamanda ulusal ve uluslar arası birçok kuruluş ile imzaladığı işbirliği anlaşmaları çerçevesinde üniversiteye yurt dışından araştırmacılar getiriyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Sakarya Üniversitesi genç, çağdaş, dinamik yapısı, mezuniyet sonrası dünyada ve ülkemizde mesleki yetkinliklerini ispatlayan ve tercih edilen mezunları ile evrensel bilginin bölgedeki adresidir. 

Şimdilik SAKARYA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ nerede,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ bilgileri,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ili,SAKARYA ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir