SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.SELÇUK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet 

Kuruluş Tarihi: 1975

Telefon: 332-241 0041

Faks: 332-352 0998 

Internet: www.selcuk.edu.tr

Adres: Selcuk Üniversitesi, Konya – Türkiye 

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite 6 kampüsle eğitim veriyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 14 fakülte, 4 yüksekokul, 24 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 4 enstitü, 13 araştırma ve uygulama merkezi var.

Barınma: Şehir merkezi ve kampüsteki yurtlarda toplam 5 377 (2 924 kız, 2 453 erkek) öğrenci barınabiliyor.

Beslenme: 4 000 öğrenciye düşük ücretle yemek hizmeti verilebiliyor.

Teknoloji: 3 ayrı laboratuvarda toplam 75 adet bilgisayarlar haftanın 6 günü öğrencilerin kullanımına açık.

Sağlık hizmetleri: Sağlık problemleri ile karşılaşıldığında Mediko ? Sosyal Merkezi?nde yardımcı olunuyor.

Burs: Belirli sayıda öğrenciye başarı bursu veriliyor. Ayrıca öğrencilerin part -time çalışma ve ücret alma şansları var. 

Genel Bilgi: Selçuk Üniversitesi 16 fakülte, bir devlet konservatuvarı, bir yabancı diller yüksekokulu, iki beden eğitimi ve spor yüksekokulu, üç sağlık yüksekokulu, 25 meslek yüksekokulu, dört enstitü, 13 araştırma ve uygulama merkezi ile eğitim öğretime devam ediyor.

Üniversitenin rektörlük binası Konya merkezde bulunuyor. Alaeddin Kampusu İstanbul yolu üzerinde, merkeze uzaklığı 22 km. Meram Tıp Kampüsü ve Meram Kampusunun ise merkeze uzaklığı 6 km.

Alaeddin Keykubat Kampusu’nda bulunan İleri Teknoloji ve AR-GE Merkezi, 53 labaratuvar , 20 derslik, 3 adet bilgisayar laboratuarı, 6 adet atölye bir büyük çalışma atölyesinden oluşuyor.

Üniversitenin mediko -sosyal merkezleri öğrencilerin zihinsel, duygusal ve sosyal yönden en üst düzeyde gelişmesine yardımcı olmaya çalışıyor. Tedavi hizmetleri kampüs içerisinde bulunan kampüs sağlık merkezi, Meram kampusünde bulunan Meram sağlık merkezi ve üniversite tıp fakültesinde yapılıyor. Üniversite sosyal güvencesi olmayan öğrencilere sağlık karnesi vererek daha iyi tedavi imkanı sağlıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Ülkemizdeki diğer üniversiteler arasında, mevcut yapısı ve eğitim-öğretim kalitesi ile farklı bir yere sahip ve süratle gelişen kurumumuz seçeceğiniz mesleğiniz ile ilgili donanıma sahip olmakla, daha da önemlisi son yıllarda modern ve kaliteli bir alt yapı ile eğitim veriyor" 

Şimdilik SELÇUK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ nerede,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ bilgileri,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ili,SELÇUK ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir