SABANCI ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.SABANCI ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

SABANCI ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1999

Telefon: 0 216 483 90 90 

Faks: 0 216 483 90 73 

Internet: www.sabanciuniv.edu 

Adres: Sabancı Üniversitesi Orhanlı, Tuzla 34956 İstanbul 

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: İstanbul Tuzla?da 93 hektarlık alan üzerine kurulu bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte bulunuyor.

Beslenme: Kampüste 900 kişilik bir ana yemek salonu, özel yemek salonları ve iki cafe hizmet veriyor.  

Teknoloji: Üniversitenin esnek ve kapsamlı bir bilgi teknolojisi altyapısı var. Bu sayede üniversite mensuplarının iç iletişimi, dış akademik dünya ile haberleşmeleri kolaylaşıyor. Tam zamanlı her öğrenciye dizüstü bilgisayar veriyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversiteye kayıt olan öğrencilerin hepsi mezuniyetlerine kadar özel sağlık sigortası kapsamına alınıyor.  Ayrıca kampüste doktor, hemşire ve tam teşekküllü ambulans bulunuyor. 

Spor tesisleri: Üniversitede kondisyon salonu, masa tenisi odası, gece ışıklandırması olan basketbol, voleybol ve futbol sahaları mevcut. Ayrıca çim zeminli futbol sahası yapım aşamasında.

Barınma: 2 ve 4 kişilik odalar halinde üniversitenin yurdu bulunuyor. 

Burs:

Onur Bursu: Yıllık Öğrenim Ücretinin tamamından muafiyet ve 9 ay boyunca ayda 150 dolar karşılığı Türk Lirası nakit ödemeyi kapsıyor.

Başarı Bursu: Yıllık Öğrenim Ücretinin 2/3’ünden muafiyet sağlıyor.

Üstün Başarı Ödülü: Yeni teknoloji kullanım ücretinden (yıllık 300 dolar) muafiyet, Sabancı Üniversitesi’nin 4 kişilik yurtlarında kalma olanağı (yurtta kalmak istemeyen öğrencilere bunun yerine 9 ay boyunca ayda 50 doları karşılığı Türk Lira ödeme.

Üstün Başarı Ödülü’ne hak kazanabilmek için;

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programlarına Onur veya Başarı burslu olarak yerleşip, Y-ÖSS-SAY-0,8 sıralamasında ilk 200 öğrenci arasında olmak, veya Sanat ve Sosyal Bilimler Programlarına Onur veya Başarı burslu olarak yerleşip, SÜ-EA sıralamasında ilk 50 öğrenci arasında olmak, veya Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programlarına Onur veya Başarı burslu olarak yerleşip, Y-ÖSS-EA-0,8 sıralamasında ilk 100 öğrenci arasında olmak, veya herhangi bir Onur veya Başarı burslu programa yerleşip, IB (International Baccalaurate) diploma notu 32 ve üzerinde olmak, veya herhangi bir Onur veya Başarı burslu programa yerleşip, ABITUR diploma notu 11 ve üzerinde olmak.

Genel Bilgi: Sabancı topluluğu 1994 yılında Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde üniversiteyi kurmaya karar verdi. Hedef ise, "Türkiye’de bir dünya üniversitesi yaratmak" oldu. Sabancı Üniversitesi Danışmanlık Grupları, öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini ortaya çıkartarak onların akademik, sosyal ve kültürel açılardan Sabancı Üniversitesi’ndeki yaşama uyum sağlamalarını kolaylaştırıyor. Danışmanlar, öğrencilerin üniversite topluluğuna katılmalarıyla başlayıp ileride kariyer sahibi olmalarına kadar uzanan toplumsallaşma sürecinde onlara yol gösteriyor. Sabancı Üniversitesi’nin iki veya çok taraflı olarak hazırlanan kapsamlı işbirliği programları bulunuyor. Bu programlar öğrenci öğretim üyesi değişimi, konferans düzenlenmesi gibi çeşitli aktiviteleri kapsıyor. Üniversitenin Amerika, Hollanda, İngiltere, İtalya, Japonya gibi yurtdışındaki pek çok üniversiteyle öğrenci ve öğretim üyesi değişim anlaşmaları bulunuyor. Sabancı Üniversitesi öğretime başladığı yıldan itibaren öğrencilerine dizüstü bilgisayar, yazılım ve desteğini içeren hizmet paketi sağlıyor. Öğrenciler tarafından oluşturulan 40 kulüp bulunuyor. Kampusde çok kapsamlı bir spor merkezi bulunuyor. Merkezde istenildiğinde iki antrenman sahasına dönüştürülebilen 1200 seyirci kapasiteli bir ana basketbol voleybol sahasının yanı sıra, üç adet squash kortu, bir aletli jimnastik, iki aerobik ve bir masa tenisi salonu yer alıyor. 

Rektörün Adaylara Mesajı: "Türkiye’de üniversite öğrencilerinin çoğu üniversitenin sadece bir meslek edinme yönelik bir okul olduğunu sanıyor. Bizim öğrencilerimize baktığımız zaman ilk geldikleri günlerde biz onlara soruyoruz hangi diploma programını düşünüyorsunuz diye daha sonra ikinci yılın sonunda seçiyorlar şunu görüyoruz yüzde 40’ı farklı bir diploma programı seçiyorlar. Üniversitemiz öğrencileri daha önceden düşünmediği bir alana da ilgi duyabiliyor, onunla ilgili bir şeyler öğreniyor, kendini bu alanda geliştiriyor. Bizim üniversitemizin ilginç bir özelliği de toplumsal duyarlılık projeleri. Üniversitemizin bir amacı da sorun çözmeyi öğrenmek." 

Şimdilik SABANCI ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

SABANCI ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,SABANCI ÜNİVERSİTESİ nerede,SABANCI ÜNİVERSİTESİ bilgileri,SABANCI ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,SABANCI ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,SABANCI ÜNİVERSİTESİ ili,SABANCI ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir