YAŞAR ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.YAŞAR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 2001

Telefon: 0 232 463 33 44 

Faks: 0 232 463 07 80 

Internet: www.yasar.edu.tr 

Adres: Şehitler Cad. 1522 Sok. No:6 35230 Alsancak / İzmir 

Öğrenim Dili: İngilizce (ikinci dil İtalyanca)

Barınma: Altınyunus Çeşme Oteli’nde kız ve erkek öğrenciler için ayrılan özel Konukevi bulunuyor. 

Burs:

Akademik Başarı Bursu: Birinci akademik yılın sonundan itibaren bölüm derslerini tamamlayan ve genel not ortalaması (4.00 üzerinden) 3,50 veya daha yukarı olan öğrencilere izleyen akademik yıl için Mütevelli Heyet tarafından saptanacak bir oranda burs verilebilir.

Finansal Destek Bursu: Yaşar üniversitesi’ne kayıt olduktan sonra, öğrenciler üniversitenin çeşitli birimlerinde çıkabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda Finansal Destek Bursu’ndan yararlanmak için başvurabilirler.

 

Genel Bilgi: Üniversitede öğrenim gören öğrencilerin öğrenimlerinin 2. yılını başarıyla tamamlamasıyla, üniversite bu öğrencilerin kampüs içinde çalışmaları için olanaklar sağlıyor. Yaşar Üniversitesi öğrencilerine yaz dönemlerinde Yaşar Grubuna ve diğer gruplara ait şirketlerde ücretli staj programı imkanları sağlamakta.

Yaşar Üniversitesi, yaz okulları, öğrenci değişim programları, araştırma projeleri, bilgi ve teknoloji paylaşımı, akademik kadro paylaşımı ve staj imkanları alanlarında uluslararası üniversitelerle işbirliği içende. Bu üniversitelerin başlıcaları: Lincoln University , Michigan State University ve American University.

Yaşar Üniversitesi, ‘Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı’ tarafından İzmir’de kuruldu. Yaşar Üniversitesi amacını, "Bireylerin, ülkenin ve dünyanın menfaatleri doğrultusunda öğrencilere en yüksek kalitede eğitim hizmeti vermek" olarak açıklıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Yaşar üniversitesi önce kendisiyle yarışıp geçmeyi, daha sonra da ulusal ve uluslararası alanda önde olmayı öngörüyor. Bu nedenle fen ağırlıklı bölümleri arasında geçiş kolaylığı ve organik bağ oluşturulmuş bir yapı gerçekleştirilmiş, gerek programları ve gerekse öğretim kadrosu ile uluslararası standartlar ölçüt alınmıştır. O nedenle bu üniversitede öncelikler farklıdır; yayın, bilimsel yeniliklerin izlenmesi, eğitimin kalitesi ve uzmanlaşmanın önemi önceliklerden bazılarıdır. Amacımız, bilim ve bilgi kalitesi yüksek, ülkemizi uluslararası platformlarda temsil edebilecek niteliklerle donanmış girişimci meslek adamı yetiştirmektir" 

Şimdilik YAŞAR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ nerede,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ bilgileri,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ili,YAŞAR ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir