YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: 0 216 578 00 00

Faks: 0 216 578 02 44 

Internet: www.yeditepe.edu.tr 

Adres: Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi Kayışdağı Cad. 34755 Kayışdağı -İstanbul 

Öğrenim Dili: İngilizce (İşletme Almanca, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fransızca, Sanat ve Tasarımı Bölümü İtalyanca) 

Yerleşim: 125 bin m2 alan üzerine kurulu. 

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 8 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul ve 4 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Yemekhane ve kantinlerde aynı anda 3 000 kişiye hizmet veren 4 restoran ve 7 kantin var.

Teknoloji: 32 tane bilgisayar laboratuvarı var.

Sağlık hizmetleri: Mediko ? Sosyal Merkezi?nde yeterli seviyede sağlık personeliyle hizmet veriliyor.

Barınma: Üniversitenin otel olanakları bulunuyor. Kız ve erkek 1600 öğrenciye hizmet veriliyor. 

Burs:

Üniversiteye Giriş Başarı Bursu: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl yapılan Üniversiteye Giriş Sınavı’nda, ÖSS kılavuzunda yer alan burslu kontenjanından üniversitemizi kazanlara verilir. Bu burs eğitim öğretim ücretinin tamamını kapsar.

Üniversite İçi Başarı Bursu: İlgili bölümlerde en az iki yarıyıl devam eden ve bölümlerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere verilir.

Spor Bursu: Spor takımlarına seçilen ya da ilgi duyduğu ferdi sporda kayıtlı olduğu dönemde Milli Takıma çağrılmış öğrencilere verilir.

Eğitime devam destek bursu: İSTEK Vakfı Liselerinden en az üç yıl okuyup mezun olan ve üniversitemize girmeye hak kazanmış öğrencilere verilir.

Genel Bilgi: Üniversite İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu. Lisans eğitimini 10 fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksek Okulu’ndaki 47 değişik programda yürüten üniversite lisans eğitimini Kayışdağı’nda ve Göztepe’de veriyor.

Eğitim dili genel olarak İngilizce olan üniversitede ayrıca Fransızca, Almanca ve İtalyanca eğitim yapan programlara da yer veriliyor. Yabancı dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler yabancı dil hazırlık programına devam ediyor.

Üniversitede kredi sistemi uygulanıyor. Buna göre her programın belirlediği zorunlu ve seçmeli derslerin karşılığı olan toplam kredi ile öğrenciler diploma almaya hak kazanır.

Öğrenciler ana lisans programlarına ek olarak ikinci bir dalda lisans diploması alma ya da bir yandal programında öğrenim görme fırsatına sahipler. Yeditepe lisans öğrencileri istedikleri ve gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde çift Anadal ve yandal programlarına girebilmekte, böylece kendi lisans programlarına ek olarak diğer alanlarda da eğitim yapma olanağı bulabilmekte.

Öğrenci dekanlığına bağlı olarak çalışan, faaliyetleri ve çeşitleri giderek artan öğrenci kulüplerinden bazıları ise şöyle: Antropoloji, tarih, mizah, güzel sanatlar, girişimcilik, hipokrat.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Cumhuriyetimizin 81’nci yılında Yeditepe Üniversitesi olarak gururluyuz. Çünkü üniversitemiz, Cumhuriyetimizin yüksek öğreniminde "Atatürk Rönesanssını devam ettiren bir Üniversite" olarak Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yerini aldı. Üniversitemiz 10 fakülte ve bir yüksekokulda, 52 lisans ve beş lisanüstü enstitüsündeki 35 daldaki programı ile eğitim vermektedir. 8 yıl gibi kısa bir geçmişte bir vakıf üniversitesi olarak bu denli hızlı, ancak sağlam gelişmenin gücünü, Atatürk’ün gösterdiği yolda gitmekten aldık, almaya devam ediyoruz. Gençlerimizi, kendi kimliğimizi kaybetmeden, taklitçilik yapmadan, başı dik, ezbercilikten uzak, düşünen, soran, sorgulayan, araştıran, yorumlayan ve dünya görüşü olan bir gençlik olarak yetiştiriyoruz." 

Şimdilik YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ nerede,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ bilgileri,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ili,YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir