İki Soyut Şey

 Mutlumusun diye soruyorlar.
            Cevap veremiyorum.Mutluyum çünkü sağlığım yerinde,mesleğim var,darlık çekmiyorum     diyemiyorum.Mutsuzluğumun gök gürültüsü mutluluğuma kara bulutlar düşürüyor adeta.
                                                Seviyor musun diye soruyorlar.
Sevmiyorum diyemiyorum.Ağzımda kelimeler çıkmaya hazır dolanırken ‘Seviyorsun işte kızım! ‘ diyorlar.Sevmiyorum aslında diyemiyorum.Sevmiyorum ile başlayan cümleler üç nokta ile devam ettikçe,ben seviyor gibi görünüyorum.
Aslında bende ne olduğunu bilmiyorum,herkeste oluyor mu acaba bu durum?Severken sevmiyor gibi hissetmek,mutluyken can sıkıcı pozlar vermek.Neden hayattan hep daha fazlasını bekleriz?Mesela ben;ilk iş istedim oldu,sonra ev istedim oldu,kendime ait bir kütüphanem olsun istedim oda oldu.En son olarak! araba istiyorum;işe girdim ya arabamla gidip gelsem,otobüse para vermesem,gece mesai çıkışı nöbetten çıkmaya çalışan hemşireleri beklemesem diyorum.Refah seviyesi benden yükseklere göre;ortalarda bir yerlerde.Refah seviyesi benden düşüklere göre gerçekten çok yükseklerdeyim.Değer bilmiyorum..

Peki ya sevgi? Yalnız kalınca ‘Kimse beni sevmiyor’ olgusu,kimse mesaj atmayınca veya aramayınca içten içe tribe girmeler.İlk arayan kişiye tribini belli ederek ‘neden beni arayıp sormadın’ tarzı konuşmak.Genelde böyle yalnız kalan insanlar telefonlarına arama/mesaj geldiğinde heyecanlanırlar. Bazıları mesajı açtığında bir bakar ya banka,ya indirim,ya da operatör mesajıdır.Ama bazılarının bekledikleri kişi arıyorsa artık yalnız değillerdir.

Sevgi’de böyle değilmidir? Karşında hissettiriyorsa sevgini kat be kat artar sevgin.
Hissettirmiyorsa belkide çoktan vazgeçmiştir sevmekten…

İnternet Üstünden YGS-LYS-KPSS ve diğer tüm sınavların ücretlerini yatırma Online

2013 LYS Sınav ücretini online ödeyebilmek için yapılacak adımları sizlere anlatacağım

Adım 1

İlk önce https://odeme.osym.gov.tr/ web adresine gidiyoruz orada başvurmak istediğimiz sınavı ve alt tarafta TC kimlik numaramızı giriyoruz ve devama tıklıyoruz.

Adım 2

Eğer LYS’yi seçtiysek gireceğiz sınav sayısını seçeceğiz 5’e kadar yolu var.LYS’de sınav başına ücret 25 TL’dir.Seçtikten sonra devam ediniz.

Adım 3

Sonraki sayfada toplam ödenecek tutar ve adınızı soydınız çıkmaktadır belirli bir yeri şifrelenmiş olarak. ÖDE’ye tıkladıktan sonra karşınıza ziraat bankası online ödeme formu çıkacaktır orada kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra en alttaki öde butonuna tıklayınız.

En son işlem son adım

https://ais.osym.gov.tr/ adresine gidip giriş yaptıktan sonra işlem yapmak istediğiiniz aktif sınavlar kısmında 2013 LYS’yi seçiniz ve orada gerekli başvuruyu yapınız.

 

 

Fonksiyonlar 2 konu anlatımı – Ekolhoca – Videodersane – YGS

Fonksiyonlar 2 kavrayabilmek için bol bol soru çözmeniz gerekmektedir.Konu anlatımını dikkatlica dinleyip notları aldıktan sonra lütfen bir test kitabı alıp üstünde çözümlemeler yapmaya çalışınız.

 [youtube CViKdLkCrFA]

Fonksiyonlar 1 konu anlatımı – Ekolhoca – Videodersane – YGS

Fonksiyonlar 1 kavrayabilmek için bol bol soru çözmeniz gerekmektedir.Konu anlatımını dikkatlica dinleyip notları aldıktan sonra lütfen bir test kitabı alıp üstünde çözümlemeler yapmaya çalışınız.

 [youtube tNrvPTEWTHA]

Kümeler 2 konu anlatımı – Ekolhoca – Videodersane – YGS

Kümeler 2 kavrayabilmek için bol bol soru çözmeniz gerekmektedir.Konu anlatımını dikkatlica dinleyip notları aldıktan sonra lütfen bir test kitabı alıp üstünde çözümlemeler yapmaya çalışınız.

 [youtube s97q4FKmjoA]

Kümeler 1 konu anlatımı – Ekolhoca – Videodersane – YGS

Kümeler 1 kavrayabilmek için bol bol soru çözmeniz gerekmektedir.Konu anlatımını dikkatlica dinleyip notları aldıktan sonra lütfen bir test kitabı alıp üstünde çözümlemeler yapmaya çalışınız.

 [youtube NKBwUpgo3xE]