2013 ÖSYM Ek Tercih Kılavuzu Açıklandı Ön Bilgi Amaçlı

DUYURU
(22 Eylül 2013)

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzunun Yayımlanması

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu 22-24 Eylül 2013 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

2013-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu (22 Eylül 2013)

 

2013 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2013-YDUS): Başvurular (12.09.2013)

DUYURU
(12 Eylül 2013)

2013 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2013-YDUS): Başvurular

2013 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2013-YDUS), 9 Kasım 2013 tarihinde yapılacaktır.

2013-YDUS; Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üroloji ana bilim dallarında yapılacaktır.

Sınava başvuru süresi 16-25 Eylül 2013 tarihleri arasındadır. Bu sınava başvurma, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2013-YDUS Kılavuzunda yer alacaktır. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır.

Adaylar, Kılavuz ile başvuru merkezleri bilgilerine, sınava başvuru süresi içerisinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Sınav ile ilgili ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda verilmektedir. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

Web sitenizi manuel spam işlemlerinden kaldırın (RESİMLİ ANLATIM)

Merhaba arkadaşlar şimdi göstereceğim adımları sırayla yaparsanız web siteniz manuel işlemlerden büyük olasılıkla kaldırılacaktır.Düşmüş bir domain aldım ve manuel işlemlerde olduğunu farkettim.
Yaptığımız işlemlerden sonra olumsuz yanıt alsanız dahi bile bazen kaldırılıyor kendim yaşadım bizzat.
İşlem 1
İlk önce Google Webmaster Tools’ta olan web sitemizi açıyoruz.
Sol taraftaki sitenize bağlantıların ardından.Tüm domainleri listelemek için “Diğer” adlı linketıklayacağız.

İşlem 2
Diğer” adlı linke tıkladıktan sonra web sitemizin linkinin bulunduğu siteler çıkacaktır.
Sağ tarafta “Göster” kısmı mevcut oradan 500’e getirelim onu hepsi listelensin.Hepsi listelendikten sonra sol taraftan “Bu tabloyu indirin” ve “Son Bağlantıları İndir” butonlarına tıklayınız CSV şeklinde iki dosyayıda indiriniz.

İşlem 3
İki dosyayıda not defteri ile açınız tavsiyem notepad++.URL’ler açılacaktır içlerinde kaliteli ve tanıdık linklerinizi silin çünkü yapacağımız işlemlerden sonra bu linklerden backlink sağlamayacağız.Her İki dosyayıda aynı şekilde düzenleyip kaliteli linkleri çıkartınız.
Bir dosyada url’nin sonunda “,2,1” gibi rakamlar olacak onları siliniz.
Diğer dosyada ise link sonlarında tarihler mevcut isterseniz onları silin ben silmedim gerçeği fakat işlem gördü sanırım.
Bahsettiğim kısımlar burası

Daha sonrasında iki dosyayı da bir not defterinde birleştiriyoruz.
İşlem 4
Google Disavow Tools‘a(Bağlantıları red etme aracı) gidiyoruz domainimizi seçtikten sonra bağlantıları reddetmeye tıklıyoruz.Ardından tekrar Bağlantıları Reddet‘e tıklayınız.Az önceki birleştirdiğimiz dosyayı seçip “Gönder ” diyoruz ardından bittiye tıklayınız.

Bağlantıları hemen red ediyormu etmiyormu bilmiyorum 2-3 gün bekledikten sonra inceleme talebinde bulundum ne olur ne olmaz diye.

Son Aşama
Son olarak Manuel işelmler kısmına gidiyoruz 10 kere inceleme talebinde bulunun incelesinler.

Umarım başarı ile kaldırılır,kaldırılmaz ise bir kere daha inceleme talebinde bulunun,gelen mesaj ne olursa olsun manuel işlemlere göz atınız ara sıra olumsuz yanıt atmalarına rağmen kaldırılmış oluyor.

İlk konumdu yazı tamamen bana aittir umarım faydalanırsınız