en çok kullanılan ingilizce kelimeler

bugünkü yazımız ingilizce’de en çok kullanılan kelimelerden bahsedeceğiz

AAfter : Sonra

All Hepsi

Allow: İzin vermek

Angry: Kızgın

Ask: Sormak

B

Back:Geri

Be careful!: Dikkatli ol!

Be calm!: Sakin ol!

Be patient!: Sabırlı ol!

Be quiet!: Sessiz ol

C

Come: Gel

Change: Değiştirmek

Church: Kilise

Clever: Zeki

Congratulations!: Tebrikler!

D

Damn: Kahretsin

Dark: Karanlık

Dessert: Tatlı

Don’t move!: Kımıldama!

Don’t worry: EndişelenmeE

Empty: Boş

Enough: Yeterli

Enjoy: Eğlenmek

Excuse me Sir: Affedersiniz efendim

Exit: ÇıkışF

Feel beter: Daha iyi hissetmek, daha iyi olmak

Follow me: Beni takip et

Forget it!: Unut onu, unut gitsin

Forgive me: Beni affet

For what?: Ne için?G

Glove: Eldiven

Give me a hand!: Bana yardımcı ol, bana yardım et (şu işe bi el at).

Good job!: İyi iş

Good luck!: İyi şanslar

Guess what?: Tahmin et ne (oldu)?

H

Have: Sahip olmak

He: O

Herb: Ot

How much?: Ne kadar

How much does it cost?: O ne kadar tutuyor, maliyeti nedir?İ

immediately: Derhal

İncur: Tutulmak

İnternal: İç

in: içinde

invers: Ters

J

Jam: Reçel

Job: İş

Joke: Şaka

Just: Sadece

Junior: Küçük

K

Keep: Korumak

Kidney: Böbrek

Key: Anahtar

Kill: Öldürmek

King: KralL

Love: Aşk

Look: Bakmak

Live: Yaşamak

Left: Sol

Lie: YalanM

Make: Yapmak

Me: Bana

Mind: Akıl

More: Daha

Move: Hareket etmekN

Never: Asla

No: Hayır

No problem!: Sorun yok

No way!: Olamaz! Hiçbir şekilde, hiçbir yol,

Not bad: Kötü değil, fena değil

O

Obey: İtaat etmek

Of course!: Tabiî ki

Option: Seçenek

Odd: Tek sayı

Offer: TeklifS

Sale: Satış

See: Görmek, anlamak

Slow: Yavaş

So: Öyle

So so: şöyle böyle, eh işte

T

Try: Denemek

Tie: Bağlamak

Take: Almak

Tell: Söylemek

Thank you: Teşekkür ederim

W

Watch: İzlemek

What: Ne

Why: Niçin

When: Nezaman

Whole: Tüm

Y

Yes: Evet

You: Sen

Z

Zero: Sıfır

Zoo: Hayvanat bahçesi

Zone: Bölge
Daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su Kabağı Lamba

Son dönemlerde iyice kendini gösteren su kabağı lambaları,uygun fiyat ve çeşitli modelleri sayesinde insanları daha çok cezbediyor.Su Kabağı Lambaları online satışı www.lambam.com üstünde gerçekleştirmektedir.Türkiye’de Su Kabağı Lamba üretimini üstlenmiş bir çok atölye ve insanı barındıran web sitede en uygun fiyatlarla alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.

Su kabağı lambaları el işçiliğiyle yapılmaktadır dilerseniz kendi portreleriniz de eklenimi yapılmakta veya duvara istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

Web sitemizde ürünlerini sergileyen Hand Made By Yeş‘e ait bir kaç su kabağı lambaları görsellerini inceleyelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enis Behiç Koryürek Eserlerini Ezberle

ENİS BEHİÇ KORYÜREK: varidat:ı süleyman çok zengin biridir ve bir süre sonra hayatını kaybeder VARİDAT-I SÜLEYMANIN, MİRASINI almak isteyen ogulları arasında çok büyük bi kavga çıkar mirası paylaşamayan ogulları hepsi ölür ve bulundugu köye GÜNEŞİN ÖLÜMÜ  adı verilir mirası hiç kimse almaz

Yaşar Kemal Eserlerini Ezberle – 2

İNCE MEMET, ALA GEYİK yaklamak için TENEKENİN icine ÖLÜMSÜZ OT katar ve bunu ormana bırakır ormanda ala geyik gelip tenekenin içindeki ölümsüz otunu yemeye başlar ala geyike tuzak hazırlayan ince memet ala geyigi yakalayıp ÖLÜMSÜZ TARLSINDA ORTA DİREGE baglar ve sonra KALE KAPISINA giden ince memet sevgilisi denizle buluşmaya gider ve gittiginde bi ne görsün YUSUF YUSUFÇUK İLE ÇAKIRKALI EFE YER DEMİR GÖK BAKIR DEMEDEN birbirilerine fırlatmaya başlıyor ve öldürmeye çalışıyorlar bunu gören ince memetin sevgilisi deniz onları ayırmadı diye ince memete DENİZ KÜSER ve sonra yusufçuk yusuf ve çakırkalı efe ölüyorlar ve bu öldügü memeletine MEMLEKET DEMİRCİLER CİNAYETİ adı veriliyor CAKIRCALI EFE ve YUSUCUK YUSUFUN mezarını SARI SICAKTA gömüyorlar

 

Mobilya alırken nelere dikkat etmeliyiz eve uygun mobilyalar

Yeni evlenecek olanlar veya mobilyalarını yenileme düşüncesi içerisinde olan aileler için mobilya tercihi yapılırken nelere dikkat edilmesi konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Evimizin gerekli ihtiyaçlarından olan mobilyalar, günümüzde çok çeşitlilikle insanların karşısına çıkmakta. Arz ve talep dengesine göre değişen mobilya ihtiyaçlarını karşılamak adına her geçen gün farklı firmalar çıkıp kaliteli mobilyalar üretmekte. Bu rekabet ortamı da insanların bol çeşit ve kalite unsuruyla mobilya tercihi yapmasını sağlamakta.

Günümüzde insanlar mobilya konusunda tercih yaparken kalite, marka, sadelik, şıklık ve mobilyanın sahip olduğu modern çizgilere dikkat ediyor. Tabii ki insanlar sadece mobilyayı satın alırken değil, sonrasında yaşanabilecek aksaklıkları ve bunların çözüm sürecini de merak ediyor. Bu yüzden mobilya firmasının sahip olduğu tecrübeye ve personellerine de dikkat ediliyor.

Mobilya satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan malzemenin kaliteli oluşu, mobilyanın son dönem trendine uygun bir tasarıma sahip olması ve en önemlisi evinize ne derece uyacağıdır. Evinizin genel tasarımını bozmayacak ve evinizle bütünlük sağlayacak mobilyalar sizler için çok daha akıllıca seçimler olur. Son dönem modasının çizgisini taşıyan, sade ve göz yormayan renge sahip mobilyalar evinizi kişiselleştirmek adına çok daha doğru tercihler olur.

Sadece dış görünüşe önem vererek, mobilyanın rahatlığını da göz ardı etmemeliyiz. Birçok fiziksel soruna yol açabilen mobilyalar mevcut. Bu yüzden mobilya tercihi yaparken ne derece rahat olduğuna da dikkat etmeliyiz.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise yapılan yatırımı uzun vadede korumak adına ahşap malzemelerden yapılmış olan mobilyaları tercih etmek. Bu mobilyalar çok daha kaliteli ve uzun vadeli olmakta.

Tercih yaparken “eve uygun mobilya” mottosuna uygun hareket etmeliyiz. Her mobilya evinize uyacak veya bütünlüğü bozmayacak diye bir kaide yok. Bu yüzden evin genel yapısını, hatlarını ve tasarımını göz önünde bulundurarak ev ile mobilyanın uyumlu olabilmesi için daha dikkatli tercihler yapmalıyız.

Mobilya seçerken detaylara dikkat etmeliyiz. Genel hatlarıyla güzel olan bir mobilya detaylara indiğinizde içinize sinmeyebilir. Bu yüzden mobilyayı incelerken en ufak detay dahi kaçırılmamalı.

Renk seçimi yaparken ise yine evi göz önünde bulundurmalıyız. Evin genel renklerine uygun bir mobilya daha iyi bir bütünlük sağlar. Bunun dışında kumaş seçimi konusunda da dikkatli davranılmalı. Yaşam biçiminize ve aile yapınıza göre uygun kumaşı seçmelisiniz.

Son olarak güven oluşmadan mobilya satın almayın. Firmanın size verdiği güven, sağladığı garanti ve servis imkanları mobilyayı satın aldıktan sonra sıkıntı yaşamamanız için önemli detaylar.